İZMİR HABERLERİ

CHP'li Yiğit ulaştırma yatırımlarını sordu

DHA
15 Nisan 2016 - 13:26Son Güncelleme : 15 Nisan 2016 - 13:27

CHP'li Yiğit ulaştırma yatırımlarını sordu

DHA

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, İzmir'de Çiğli-Aliağa-Çandarlı Otoyolu, Kuzey Çevre Yolu bağlantıları, hafif raylı sistem ve Nemrut iskele demiryolu ring hattı ile ilgili soru önergesi verdi.

Milletvekili Ali Yiğit, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede halen devam eden projelerle, planlama aşamasında olan yatırımları ve bunlarla ilgili süreci sordu. Yiğit, TBMM Başkanlığı'na sunduğu önergesinde şu sorulara yanıt istedi:

"Bakanlığınızca İzmir'de halen hangi projeler yürütülmektedir? Bu projeler ne zaman tamamlanacaktır? Bunlar için 2016 yılında ayrılan ödenek, proje bazında ne kadardır? İzmir Kuzey Çevre Yolu'nun Menemen, Eski Foça ve Yeni Foça Devlet Yoluna bağlantıları ile otoyolun devamı olarak hedeflenen Aliağa-Çandarlı bağlantıları güzergâhındaki çalışmalar ne aşamadadır? Yol ne zaman tamamlanarak hizmete açılacaktır? Aliağa - Torbalı Hafif Raylı Sistem Projesinin kuzeyde Bergama üzerinden Aliağa Organize Sanayi Bölgesine, güneyde ise Selçuk ve Efes'e kadar uzatılması konusunda bir çalışma yapılmakta mıdır?Yapılmaktaysa hangi aşamadadır? Nemrut İskele demir yolu ring hattıyla ilgili çalışmalar hangi aşamadadır? Söz konusu hattın açılışı konusunda öngörülen tarih nedir? Çiğli-Aliağa-Çandarlı Otoyolundan Nemrut Limanlar bölgesine direkt çıkış olanağı verilmesi konusunda bir çalışma planlanmakta mıdır? Kuzey Çevre Yolu'ndan Nemrut Limanlar Bölgesi ve Petkim Limanı'na direk ulaşımı sağlayacak otoyol çıkışı ve bu çıkıştan itibaren limanlar bölgesine olan karayolunun yapımı konusunda bakanlığınıza bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yürütülen bir çalışma var mıdır?"

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP'li Yiğit ulaştırma yatırımlarını sordu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 13 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Yiğit ulaştırma yatırımlarını sordu haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı