MANİSA HABERLERİ

CHP'li vekil Turgutlu pazarında

DHA
27.03.2017 - 17:27Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde pazar ziyareti yapan CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, referandumda oy kullanan her vatandaşın demokratik hakkını kullanacağını belirterek vatan haini olarak suçlanmaması gerektiğini söyledi.
Turgutlu'daki pazartesi pazarını gezen CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, vatandaşlardan ve esnaftan ‘hayır' oyu için destek istedi. Referandumda Türkiye'nin kaderinin belirleneceğini savunan Nurlu, "Hatırlarsınız, mevcut siyasi iktidarın bir milletvekili ‘90 yıllık reklam arası bitti' şeklinde çok cüretkar bir açıklamada bulunmuştu. Bu referandumda ülkemizin geleceğini, gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Bu yarış o Atamızın kurduğu cumhuriyete '90 yıllık reklam arası bitti' diyenlerle, bu ülkeyi kuranların torunlarının yarışacağı bir sistem olacak. Ben halkımızın bu sağduyuyla hareket edeceğine ve Türkiye Cumhuriyeti için bu yıkım projesine hep birlikte dur diyeceğine ve Türkiye'nin de siyaseten önünün açılacağına kalben inanıyorum. Bir kısım vatandaşlarımız kendisine haklı gerekçeler bulmuş ‘evet' diyecektir. Yine bizler gibi bir kısım vatandaşlarımız da haklı gerekçelerle ‘hayır' diyecek. Şunu iyi biliyorum ‘evet' diyen de bu vatanın evladıdır, ‘hayır' diyen de bu vatanın evladıdır. Ama görüyoruz ki bu süreçte hala ‘hayır' diyenlere yalancı diyenler çıkıyor, vatan haini diyenler çıkıyor, teröristlerle birlikte hareket eden sizsiniz diyen çıkıyor. Her şeyi diyebilirler ama bizim bu vatanın evladı olduğumuz gerçeğini saklayamazlar, inkar edemezler" dedi.

Tuncel YILMAZ / TURGUTLU (Manisa), (DHA)
FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden CHP'li vekil Turgutlu pazarında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 17 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li vekil Turgutlu pazarında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı