DENİZLİ HABERLERİ

CHP'li Vekil Arslan: "Bakan Zeybekci, koltuk derdine düştü"

DHA
31.03.2017 - 15:13Son Güncelleme :
DHA

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin son günlerde CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili eleştirilerine yanıt vererek, istediği televizyon kanalında anayasa tartışması yapmaya davet etti. Zeybekci'nin koltuk derdine düştüğünü ileri süren Arslan, "Hodri meydan. Zeybekci, bıraksın konuyu şahsileştirmeyi, Genel Başkanım'a ve partime sataşmayı; ülkesine sahip çıksın. Savunulacak tek bir tarafı varsa bu anayasa paketini konuşsun, genel başkanıma iftira atmasın, hakaret etmesin. Öyle anlaşılıyor ki Zeybekci, Denizli'de hayır çıktığında koltuğunu kaybedeceğini hissetmiş. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na haksız bir şekilde dil uzatmış, haddini de aşmıştır" dedi.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, yaptığı yazılı açıklamada son günlerde yaptığı toplantılardaki konuşmaları nedeniyle Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi eleştirdi. Yazılı açıklama yapan Kazım Arslan, 16 Nisan'daki referandumda Denizli'deki hayır oylarının her geçen gün arttığını belirterek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin şaşırdığını söyledi. CHP'li Arslan, "Denizli'de ülkesinin geleceği için hayır diyen hemşehrilerimizin sayısı her geçen gün artarken, anayasa değişikliğini anlatmayı bırakan Nihat Zeybekci, ne yapacağını şaşırdı. Sanki genel seçim varmış gibi CHP'ye ve Genel Başkanıma iftira atmış, hakaret etmiştir. Biz, bu referandum parti için değil, ülke meselesidir dedikçe, bu paketin gerçek yüzünü anlattıkça oyları eriyen Zeybekci ne yapacağını şaşırmıştır. Öyle anlaşılıyor ki; Zeybekci Denizli'de hayır çıktığında koltuğunu kaybedeceğini hissettiği için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na haksız bir şekilde dil uzatmış, haddini de aşmıştır" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin konuştukça battığını öne süren Kazım Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçen hafta Cumhuriyet rejimine tavır alan, hayır diyecek hemşerisine karşı ikinci Kurtuluş Savaşı açma gafletine düşen Zeybekci, bugün de ipe sapa gelmez sözlerle, iftiralarla çaresizliğini ortaya koymuştur. Neye ve kime karşı Kurtuluş Savaşı yapıyorsun sorumuza cevap veremeden, yeni bir iftira ve isnada sarılmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanı olarak çok ayıp etmiştir. Önüne gelen her ankette hayır oyu yükseldikçe nereye saldıracağını şaşıran Nihat Bey'e tavsiyem, kısır siyasi sataşmaları bıraksın, işin özüne gelsin, seviyesini de düşürmesin. Anayasayı anlatacak sözü, ekonomik kriz nedeniyle millete bakacak yüzü kalmayan Bakan Zeybekci, Cumhurbaşkanı'nın her gün ayrımcılık yapan dilini kopya etmekten uzak durmalı, doğru oturup doğru konuşmalıdır. İftira ve hakaretlerden uzak durmalıdır. Benim genel başkanıma yalancı diye iftira atacağına, kendi genel başkanına Abidik gubidik adamlar Başbakan oluyor, sözünü kimin için söylediğini sormalı ve açıklatmalıdır."

Zeybekci'yi istediği televizyon kanalında birlikte ekran karşısına çıkmaya çağıran Arslan, "Zeybekci bırak koltuk sevdasını, Denizli'nin geleceği için hayırlı bir iş yapalım, çık istediğin kanala konuşalım. Zeybekci'ye hodri meydan diyorum; istediğin televizyon kanalına çıkalım. Gel şu anayasayı madde madde tartışalım, konuşalım, halkımıza anlatalım. Kim doğru, kim yalan söylüyor onu ortaya koyalım. Zeybekci, bıraksın konuyu şahsileştirmeyi, Genel Başkanım'a ve partime sataşmayı, ülkesine sahip çıksın, savunulacak tek bir tarafı varsa anayasa paketini konuşsun, genel başkanıma iftira atmasın, hakaret etmesin" dedi.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden CHP'li Vekil Arslan: "Bakan Zeybekci, koltuk derdine düştü" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Vekil Arslan: "Bakan Zeybekci, koltuk derdine düştü" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı