Ege Haberleri

EGE

  CHP'li Soydan'dan soru önergesi

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)
  02 Aralık 2014 - 01:17Son Güncelleme : 28 Kasım 2014 - 13:48

  ÇANAKKALE'nin CHP'li Milletvekili Serdar Soydan, Avrupa Birliği fonlarından 'Çevre Operasyonel Programı' kapsamında hibe alınan 144 milyon Euro kaynağın nereye harcandığı öğrenmek amacıyla ve AB Bakanı Volkan Bozkır'ın cevap vermesi talebiyle meclise soru önergesi verdi.

  CHP'li Milletvekili Serdar Soydan, Türkiye'de yenilikçi enerji üretimini sağlamak, çevrenin korunmasını ve sürdürülebilir kalkınma oluşturmak için Avrupa Birliği fonlarından her yıl milyonlarca Euro kaynak aktarıldığını belirtti. Hibelerin nereye gittiğini öğrenmek isteyen CHP'li Milletvekili Soydan; Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
  Milletvekili Serdar Soydan verdiği önergede, "AKP hükümetleri döneminde son 12 yılda yıllara göre AB fonlarından hibe yoluyla ne kadar kaynak sağlanmıştır. Sağlanan kaynak hangi illerde, hangi projelere, hangi miktarda harcanmıştır? Yasalarımıza göre kamu kaynağı niteliğinde olan Avrupa Birliği fonlarından 'Çevre Operasyonel Programı' kapsamında 144 milyon Euro kaynak kullanılmış mıdır? Kullanıldı ise hangi illerde, hangi projelere ve yatırımlara, ne miktarda kullanılmıştır" diye sordu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı