Gündem Haberleri

  CHP'li Sevigen: Çoğu AKP'li vekil içki içiyor

  Mustafa SERTER/ALANYA (Antalya), (DHA)
  21.01.2011 - 15:47 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ’tıksırıncaya kadar içiyorlar’ sözlerini eleştirdi, "Ben AKP milletvekillerinin çoğunun içki içtiğini biliyorum. İçki içmek ayıp bir şey değil ki" dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Melda Onur ile CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, genel seçimlerde görevli oldukları Antalya’nın Alanya İlçesi’nde parti yöneticileriyle bir araya geldi. Onur ve Sevigen, Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Melda Onur, Antalya’nın seçimlerde şanslı olduğunu, ancak büyük bir sorumluluk taşıdığına dikkat çekti. Sevigen ise konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Erdoğan’ın ’tıksırıncaya kadar içiyorlar’ sözlerini eleştiren Sevigen, şunları söyledi:

  "Sayın Başbakan’ın ’tıksırıncaya kadar içiyorlar’ lafı hepimizin kanına dokunmuştur. Ben AKP milletvekillerinin çoğunun içki içtiğini biliyorum. İçki içmek ayıp bir şey değil ki. İnsan rahatlamak için içer, zevk için içer. İlle de insanları hor görerek, aşağılayarak itham etmek bana göre yalnızca Tayyip Erdoğan’a yakışır. Tayyip Erdoğan’ı ben çok iyi tanırım. Aynı dönemde İstanbul’da il başkanlığı yaptık. Ben DSP’nin, Erdoğan da Refah Partisi’nin il başkanıydı. Tayyip Erdoğan Belediye Başkanı olduktan sonra belediyenin bütün tesislerinde içkiyi yasakladı."

  KENDİ BAKANINI AŞAĞILIYOR

  Konuşması sık sık partililerin alkışlarıyla kesilen Sevigen, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a da göndermede bulundu. Günay’ın Kars’taki İnsanlık Anıtı tartışmalarında Başbakan Erdoğan’a destek çıktığını hatırlatan Sevigen, sözlerine şöyle devam etti:

  "Bir Başbakan kendi bakanının üzerinden rant elde etmeye çalışıyor. Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, eski arkadaşımız. Siyasette solcular bir bedel öder, sağcılar da bir bedel öder. Ama yağcılar onurlarıyla ödüyorlar bedeli. Günay, Tayyip Erdoğan’ı desteklemeye çalıştı. Kendi bakanını aşağılayarak, kendi bakanına hakaret ederek ondan prim elde etmeye çalışıyor. İnanın böyle bir ikinci adam Türkiye’de yoktur. Çalışma arkadaşının nasıl yüzüne bakacaksın? Bu söylediğin laflardan sonra nasıl el sıkışacaksın ve birlikte oturacaksın? Aynı kabinede nasıl görev yapacaksın? Ama kendisine rant gelecekse inanın o hiç kimseyi tanımıyor."


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı