Gündem Haberleri

  CHP'li Selvi AKP'yi eleştirdi

  A.A
  13.10.2008 - 20:25 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi,”İktidar 6 yıl boyunca toplumu örgütsüz, çalışanları yalnız bırakmanın çalışması içerisinde olmuştur” dedi.

  Selvi, Kırıkkale'de partisinin il başkanlığını ardından da Petrol-İş Sendikası Şubesini ziyaret etti.

  İççilerle ve emekçilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Selvi “Petrol-İş Kırıkkale'de son derece etkili olan bir sendikadır. Özelleştirme adı altında tüm emeklerin yağmalandığı bir dönemde Petrol-İş Kendisini ortaya koymayı başarmış ve yapılanları yargıya götürmüştür. Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti hazinesine 2 milyon dolar kazandırdı. Petrol-İş Örgütlü sendikacı olmanın görevini layıkıyla yerine getirdi. Bütün işçi ve emeklilerin sendikaları bu ciddiyeti göstermelidir” şeklinde konuştu.

  AKP iktidarının Türkiye'de yıllardır sendikasız bir ülke kurmaya çalıştığını öne süren Selvi, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “İşçilerin örgütsüz olmaları için ellerinden gelen çabayı sarf ettiler. İnsan haklarından bahsedenler, haklarını istedikleri için sendikaya başvuranları aç bırakmakla tehdit ettiler.
  Bursa'da 197 otobüs şoförü sendikalı olmak istediği için aç bırakıldı. İktidar 6 yıl boyunca toplumu örgütsüz, çalışanları yalnız bırakmanın çalışması içerisinde olmuştur.
  Artık ülkede yaşanan yağmalamalara, yolsuzluklara dur demenin tam zamanıdır. Şikayet etmekle bir yerle gelinmez. Artık herkes üzerine düşen sorumluluğu bilerek yerel seçimlerde ona göre bilinçli bir şekilde oyunu kullanacak. Bu ülkenin sahipsiz olmadığını herkese göstermemiz gerekiyor.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı