NEVŞEHİR HABERLERİ

CHP'li Sarıarslan: Hukuk olmazsa, yatırım da olmaz

DHA
12.09.2018 - 09:56Son Güncelleme :
DHA

Zafer BARIŞ/NEVŞEHİR, (DHA)- CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıarslan, devlette liyakat sisteminin yeniden inşa edilmesi gerektiğini belirterek, "Hukuk olmazsa, yatırım da olmaz. Türkiye, israftan kaçınmalı, tasarruf yapmalıdır. İsraf dengeli ve adil büyümenin düşmanıdır. Tasarrufa kamudan başlanmalı, saray, araç ve bina saltanatına son verilmeli" dedi.
Milletvekili Sarıarslan, tarım, para politikası, dış ilişkiler ve ekonomi konularında yanıtlanması için hükümete çeşitli sorular sıraladıktan sonra, Türkiye’nin içinde bulunduğu krizden çıkış yollarını da anlattı. Sarıarslan, "Tarımı bitir, çiftçiyi borç batağına sürükle, samandan mercimeğe, canlı hayvandan ete kadar tarım ürünlerini ithal et diyen dış güçler miydi? Yandaşlarına, Türkiye’nin en büyük ihalelerini dolar endeksli ver, ver ki dolar yükseldikçe daha fazla kazansınlar diyen dış güçler miydi? Haydi ihaleyi dolarla verdin, yandaşlarına dolarla gelir garantisi ver diyen dış güçler miydi?" dedi.
'LİYAKAT SİSTEMİ YENİDEN İNŞA EDİLMELİ'
Devlette liyakat sisteminin yeniden inşa edilmesi gerektiğini belirten Sarıaslan, "Şimdi gereçli olan, liyakat değil, sadakat. Demokrasiye geçilmeli, hukukun üstünlüğü ve hukuk güvenliği sağlanmalıdır. Hukuk olmazsa, yatırım da olmaz. Türkiye, israftan kaçınmalı, tasarruf yapmalıdır. İsraf dengeli ve adil büyümenin düşmanıdır. Tasarrufa kamudan başlanmalı, saray, araç ve bina saltanatına son verilmelidir" ifadelerini kullandı.
'KONU ÜLEKİNİN BİRLİĞİ OLDUĞU ZAMAN HEP BERABER OLURUZ' 
Çiftçinin tarlasına buğday ekmeyi düşünmediğini kaydeden Sarıarslan, şöyle konuştu:
"Şimdi ekim olmazsa, buğdayı yurt dışından ithal etmek zorundayız. İthal ettiğimiz zaman dolar ödemek zorundayız. Dolar ödediğimiz zaman da burada ekmek fiyatları artacak, un fiyatları artacak. Eğer bu konularla ilgili Meclis’e bir yasa teklifi getirirlerse, biz ülkemizin yanındayız, ülkemizin menfaatine yasa teklifleri getirirlerse, onları desteklemeye hazırız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Osmanlı’nın devamıdır, Osmanlı, Selçukluların devamı, Selçuklular da Orta Asya’dan gelen Türk devletlerinin devamıdır. Bu hükümet, bu devleti 15 yıllık zannetti. Sanki bunlarla var oldu bu devlet, bunlarla yok oldu. Dış politikada, devletin uluslararası geleneğini ortadan kaldırdılar. İç politikada ise bütün kuralları ortadan kaldırdılar, değiştirdiler, tek adam rejimine geçtiler. Ülke bu hale geldi. Demokrasinin olmadığı yerde, farklı düşüncelerin tartışılmadığı yerde doğruları bulmak mümkün değil. Biz bu ülkeyi boşa kurmadık, beleşe hiç kurmadık. Bu ülke, mücadeleyle, kanla kuruldu. Bu ülke, kimsenin babasının malı değildir. Üzülerek söylüyorum, çok zor bir dönemden geçiyoruz ama Türk halkı bunları aşar mı, evet aşar. Ancak Türk halkına doğruları anlatmamız lazım. Türk düşmanlarına da söyleyeyim, biz içeride tartışırız, içeride sorunlarımız olur ama konu ülkenin birliği ve beraberliği olduğu zaman hep beraber oluruz. Buna da CHP olarak öncülük yaparız. Bu konuda da herkesin gönlü rahat olsun. CHP hata yapmış mıdır, evet, yapmıştır. Biz özeleştiri yapmasını da biliriz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Nevşehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Nevşehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde CHP'li Sarıarslan: Hukuk olmazsa, yatırım da olmaz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Eylül 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:49
 • Guneş
  06:13
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:21
Sayfa Başı