ANKARA HABERLERİ

CHP'li Sağlar: İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum 

DHA
03.05.2017 - 18:46Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

"2019 ÖLÜM ÇİZGİSİ CHP İKTİDAR OLUP ANAYASA DEĞİŞTİREMEZSE BİR DAHA SEÇİM İLE GELEN DİKTATÖRLER ARTIK SEÇİM İLE GİTMEZLER" 

"KORKMUYORUM KİME GÖZDAĞI VERİYORLAR BİLMİYORUM. GÖZDAĞI ALACAK BİRİSİ DEĞİLİM. DOĞRU BİLDİKLERİMİ SÖYLEYECEĞİM" 

"BU KADRO DEĞİŞMELİDİR. KARAR VEREBİLECEK HEYECANLI, İDDİALI, İKTİDAR YAPACAĞIM DİYECEK İNSANLAR İŞ BAŞINA GELMELİ" 


Hakime TORUN / ANKARA (DHA) - CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, MYK kararı ile hakkında disiplin süreci başlatılma tavsiyesi verilmesine ilişkin, "İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum. Korkmuyorum kime gözdağı veriyorlar bilmiyorum. Gözdağı alacak birisi değilim. Doğru bildiklerimi söyleyeceğim. Bu kadro değişmelidir. Karar verebilecek heyecanlı, iddialı, iktidar yapacağım diyecek insanlar iş başına gelmeli. Korkmamalıyız. Halk sokakta CHP'nin gençliği sokakta  biz çıkmaktan korkuyoruz birisine bir şey olursa. Bir arayışta değilim yuvam belli. CHP'nin herkesi kucaklayarak iktidar olabileceklerini göstermek istiyorum. 2019 ölüm çizgisi CHP iktidar olup anayasa değiştiremezse bir daha seçim ile gelen diktatörler artık seçim ile gitmezler. Korkmuyorum kime gözdağı veriyorlar bilmiyorum. Gözdağı alacak birisi değilim. Doğru bildiklerimi söyleyeceğim" dedi. 


CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar MYK kararı ile hakkında disiplin süreci başlatılma tavsiyesi verilmesini CNN Türk Canlı yayınında değerlendirdi. Sağlar, karardan dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Söylediklerimin hepsinin arkasındayım. Korkmadan var olan bir gerçeği ortaya koymak istedim. Bunlar 'yanlış' denilmiyor sadece 'neden' deniliyor. Türkiye'de bir korku imparatorluğu var kimse düşündüklerini ifade edemiyor

KORKMUYORUM DOĞRU BİLDİĞİMİ SÖYLÜYORUM İHRAÇ EDİLEBİLİRİM HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL
Ben cesaretle söylüyorum. İhraç edilebilirim hiç önemli değil. 'Partinin kapısının önüne koyarız' dediler. Partinin kapısının önü ülkemin topraklarının önüdür. Bu topraklarda yaşayan yurttaşlarım için varım. Korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum. Benim yanlış olduğumu bana söylesinler. Niye şu medyada konuştun suçu ile gelmesinler. 

KORKMUYORUM KİME GÖZDAĞI VERİYORLAR BİLMİYORUM. GÖZDAĞI ALACAK BİRİSİ DEĞİLİM
Korkmuyorum kime gözdağı veriyorlar bilmiyorum. Gözdağı alacak birisi değilim. Doğru bildiklerimi söyleyeceğim. Ekmeleddin İhsanoğlu 2014 cumhurbaşkanı adayı. Kim seçti? O güne bugüne geldik rejim değişti. 

EKMELEDDİN İHSANOĞLU, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I CUMHURBAŞKANI YAPTI
Ekmeleddin İhsanoğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yaptı. Anayasa fili olarak askıya alındı. Bugün değişen anayasa ile rejim değişti. 

2019 ÖLÜM ÇİZGİSİ CHP İKTİDAR OLUP ANAYASA DEĞİŞTİREMEZSE DİKTATÖRLER ARTIK SEÇİM İLE GİTMEZLER
2019 ölüm çizgisi. Oraya geldiği andan itibaren Türkiye eğer CHP genetik solcu olan bu ülkenin kurulmasına neden olan o misyondan gelen CHP, eğer 2019'da iktidar olup anayasa değiştirip tekrar çağdaş demokratik parlamenter sistemi eşitliği, özgürlüğü, kuvvetler ayrılığını getirecek bir 
anayasa yapamazsa bir daha seçim ile gelen diktatörler artık seçim ile gitmezler. 

ATI ALAN ÜSKÜDAR'I DEĞİL, MALI DAVARI ALAN BEŞİKTAŞ'A GEÇMİŞ OLUR
Atı alan Üsküdar'ı değil, malı davarı alan Beşiktaş'a geçmiş olur. O zaman da köprüler yakılmış olur. Köprülerden kastım budur. Beşiktaş'a geçildiği zaman artık geri dönüşü olmayan yol demektir. 

CHP DEĞİŞEREK TÜRKİYE'Yİ DEĞİŞTİRMELİ. CHP'DEKİ, KORKU İMPARATORLUĞUNU YIKACAK KARARLILIK OLMALI
CHP değişerek Türkiye'yi değiştirmeli. CHP'deki korku imparatorluğunu yıkacak kararlılık olmalı. CHP'nin hedefi, 2019'dur. Hakkımda verilecek karara saygım sonsuz. Düşüncelerimden, kararlı yürüyüşümden vazgeçmeyeceğim. 

BU KADRO DEĞİŞMELİ HEYECANLI, İDDİALI, İKTİDAR YAPACAĞIM DİYECEK İNSANLAR İŞ BAŞINA GELMELİ
30 yıldır dik durdum. CHP'nin iktidar olmasını istiyorum. CHP bunları söyleyenleri atarak bir yere varamaz. Bu kadro değişmelidir. Karar verebilecek heyecanlı, iddialı, iktidar yapacağım diyecek insanlar iş başına gelmeli. Korkmamalıyız. 

HALK SOKAKTA CHP'NİN GENÇLİĞİ SOKAKTA  BİZ ÇIKMAKTAN KORKUYORUZ 
Halk sokakta CHP'nin gençliği sokakta  biz çıkmaktan korkuyoruz birisine bir şey olursa. Gezi direncinde bedel ödedi insanlar. Ama sonunda yaşam biçimlerimize sahip çıktık.  

HAYIR KAZANDI. YSK VE İKTİDARDAN HESAP SORMALIYIZ
Hayır kazandı. YSK ve iktidardan hesap sormalıyız. Bu hesabı soracak cesaret gerekiyor. Beni korkutursanız, bu iktidara hesap soramazsınız. Korkmuyorum iktidara hesap soracağız. 

BİR ARAYIŞTA DEĞİLİM YUVAM BELLİ
Bir arayışta değilim yuvam belli. CHP'nin herkesi kucaklayarak iktidar olabileceklerini göstermek istiyorum." 

"DENİZ BAYKAL İLE AYNI GÖRÜŞTE DEĞİLİM" 
Sağlar, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile aynı görüşte olmadığını da ifade ederek partili cumhurbaşkanına karşı olduğunu dile getirdi. Sağlar, "Anayasayı değiştirdiğimiz anda tek adam yönetimi biter. Bunu yapmak samimiyet ister. Bu hedefte bu kadro olmalı" dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Sağlar: İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 18 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Sağlar: İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum  haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı