MERSİN HABERLERİ

CHP’li Özyiğit : “Sanat özgür olmalı”

DHA
29.03.2017 - 10:57Son Güncelleme :
DHA

 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Dünya Tiyatro Günü’nde sanatın ve tiyatro sahnelerinin özgürce sergilenmesini diledi.
İl Başkanı Özyiğit, Dünya Tiyatro Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, sanatın önemine vurgu yaptı. Her yıl mart ayının son haftasının Dünya Tiyatrolar Günü olarak kutlandığını anımsatan Özyiğit, Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata verdiği önemi "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözleriyle dile getirdiğine vurgu yaptı.
SANAT VE SANATÇI DA BASKI ALTINDA
İktidarın sanatı ve sanatçıyı dışlayıcı tavırlar gösterdiğini dile getiren Özyiğit, “Tiyatro yaşamın bir parçası, geçmişi, günü ve geleceğidir. Çünkü tiyatro insanları eğitir, düşündürür ve değişik duyguları yaşamasını sağlar. Ülkemizi yöneten iktidar, sanata ve sanatçıya karşı da baskı, haksız uygulamalar ve dışlayıcı tavırlar içerisindedir” dedi.

MERSİN, (DHA)
AŞ(EŞ)(FOTOĞGRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden CHP’li Özyiğit : “Sanat özgür olmalı” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 10 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Özyiğit : “Sanat özgür olmalı” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı