ANKARA HABERLERİ

CHP'li Öztürk Yılmaz: AKPM'nin böyle bir karar almasından üzüntü duyuyoruz

DHA
25.04.2017 - 20:09Son Güncelleme :
CHPli Öztürk Yılmaz: AKPMnin böyle bir karar almasından üzüntü duyuyoruz
DHA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, AKPM'nin Türkiye kararına ilişkin, "Demokrasinin ve demokratik kurumların sağlıklı bir şekilde işleyişini maalesef zedelendiği düşüncesinden dolayı böyle bir karar gündeme geldi. AKPM'nin elbette böyle bir karar almasından üzüntü duyuyoruz. Umuyoruz Türkiye bu süreci en kısa sürede atlatır. Olağanüstü hal bir an önce kaldırılır. Türkiye'de tekrar demokrasiye dönüş başlar" dedi. 

AKPM'nin Türkiye kararına ilişkin, "Demokrasinin ve demokratik kurumların sağlıklı bir şekilde işleyişini maalesef zedelendiği düşüncesinden dolayı böyle bir karar gündeme geldi. AKPM'nin elbette böyle bir karar almasından üzüntü duyuyoruz. Umuyoruz Türkiye bu süreci en kısa sürede atlatır. Olağanüstü hal bir an önce kaldırılır. Türkiye'de tekrar demokrasiye dönüş başlar. Biz AB kurumlarını bizim kurucusu olduğumuz uluslararası örgütlerin almış olduğu kararları ve eğilimleri tanımamak onlara meydan okumak esasen bir yol değil. Bu dönmede Türkiye uluslararası alanda manevra alanını iyice daraltmış durumda. Bu konu ile ilgili ciddi uyarılarımız vardı. Bu uyarıların dikkate alınmadığını görüyoruz" diye konuştu. 


ANKARA (DHA) 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Öztürk Yılmaz: AKPM'nin böyle bir karar almasından üzüntü duyuyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 20 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Öztürk Yılmaz: AKPM'nin böyle bir karar almasından üzüntü duyuyoruz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı