Gündem Haberleri

  CHP'li Özer'den yolsuzluk iddiası

  Nail KAHRAMAN/BURSA, (DHA)
  01.05.2010 - 14:25 | Son Güncelleme:

  CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer'in, Medical Park Hastanesi'ndeki usulsüzlük iddialarıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'e verdiği soru önergesine yanıt geldi.

  Özer, gelen yanıtın Türkiye’de sağlık sisteminin ne kadar bozuk ve laçka hale getirildiğinin göstergesi olduğunu öne sürerken, “SGK, halen bu hastane ile olan sözleşmesini fesh etmedi ve her ay 3 milyon TL'ye yakın para ödemeye devam ediyor” dedi.

  Partisinin Bursa il teşkilatında basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Abdullah Özer, ücretsiz check-up kampanyası düzenleyen hastanenin, kampanya dahilinde anlaştıkları özel ve kamu kuruluşu çalışanları üzerinde, 100'e yakın tetkik yaptığını, karşılığında devletten haksız yere para aldığını iddia etti. Özer, “Öyle bir soygun düzeni kurulmuş ki, yandaş kuruluş olan bazı firmalara devlet eliyle kaynak kullandırılmış, bunu da sorularımıza verdiği cevaplarla doğrulamışlardır” dedi. Bu konuda başta Cumhuriyet Savcılığı olmak üzere, İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Tabipler Birliği'ni göreve davet eden Özer, “Bütün iddialarımızı belgeleri ile ortaya koyduk. Açıklamalarımız öncesi hastanede günlük 500 civarında olan MR sayısı, şu anda 100'lere düşmüş durumda. Yapılan usulsüzlükler bu kadar açık ve net ortada. Bu hastanenin SGK ile olan sözleşmesi derhal fesh edilmeli” diye konuştu.

  CHP Milletvekili Özer, 23 Mart'ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer tarafından yanıtlanması için 6 maddelik yazılı soru önergesini TBMM'ye vermişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı