Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'li Öğüt'ten Başbakan'a tepki

  Deniz BAŞLI / ARDAHAN (DHA)
  24 Ocak 2011 - 16:48Son Güncelleme : 24 Ocak 2011 - 16:48

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ’silah bırakma’ açıklamasını eleştirdiği CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, "Şerefli Türk askerine iftira atarak, kozmik odaya girip askerimizi onurunu inciten anlaşıyış, CHP’yi ağzına alması için boy abdesti alması lazım" dedi.

  CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt’ün ’Terör örgütü ve askerin silah bırakma’ açıklamasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Batman’da, "Terör örgütü tabii ki silah bırakacak ama, silah güvenlik gücünün bir enstrümanıdır, onun tamamlayıcı bir unsurudur. Güvenlik gücü silahıyla dolaşır. Ne için? Mal güvenliğini, can güvenliğini sağlamak için, keyfi olarak değil. Bunu söyleyen de maalesef anamuhalefet partisinin bir milletvekili" diyerek tepki gösterdi.

  Başbakan’ın bu sözlerine Ardahan’dan karşılık veren Ensar Öğüt, ’asker silah bıraksın’ demediğini savunarak şunları söyledi:

  "Sayın Başbakan her ortamda partimizi ve şahsımızı yıpratmak için, muhalefetin milletvekili, ’Asker de PKK da silah bıraksın dedi’ diye konuşma yaptı. Ben ’Asker silah bıraksın’ demedim. Benim açıklamam şudur: ’Kürt sorunu barışçıl yollarla ve diyaloğla çözülür. PKK silah bırakıp, teslim olacak. Asker de siyasi otoriteyle yani hükümetle diyoloğa geçecek. Terör bittikten sonra doğal olarak silah bırakmış olacak. Terör bittikten sonra asker boş dağları mı bomba atacak? ’Silah tüccarlarıyla ortaklığınız mı var sayın başbakan? Şerefli Türk askerine iftira atarak, kozmik odaya girip askerimizin onurunu inciten anlayış CHP’yi ağzına alabilmek için boy abdesti alması lazım. Boy abdesti alacak, ondan sonra da CHP ile asker arasına girecek. Bunu herkes bilsin. Türk Silahlı Kuvvetleri bizim göz bebeğimizdir."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı