Gündem Haberleri

  CHP'li Nazlıaka'nın ayakkabı çıkışı sosyal medyada fenomen oldu

  Hürriyet Haber
  13.08.2014 - 11:40 | Son Güncelleme:

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın Meclis kürsüsünden yaptığı "ayakkabı çıkışı" sosyal medyada fenomen oldu.

  CHPli Nazlıakanın ayakkabı çıkışı sosyal medyada fenomen olduTwitter'da "geliyor terlik" hashtag'i ile yüzlerce mesaj paylaşıldı.
  Nazlıaka ile artık kendi çapında "ünlü" olan o ayakkabıyı, ayakkabısını bile fırlatmaya vardıran tepkisinin nedenini konuştuk.

  "UCUZLUKTAN ALMIŞTIM.."

  Nazlıaka, artık sosyal medyada ünlü olan su yeşili, 37 numara ayakkabısını ucuzluktan almış. Fiyatını hatırlamıyor. Geçen üç yıl içinde biraz da yıpranmış:
  "Üç yıl önce yaz ucuzluğundan almıştım. Burnu bile biraz yıprandı. Ancak onu bile atmanın değmeyeceğini düşündüm..."

  "KADIN DEVRİMİ GELİYOR..."

  Kendisinin sürekli sahada olan vekillerden olduğunu, bu yüzden de kadınların sorunlarını, enerjilerini, beklenti ve güçlerini yakından gördüğünü anlatan Nazlıaka, şöyle konuştu:
  "Benim Meclis kürsüsünden gösterdiğim ayakkabı tepkisi, sosyal medyada büyük ilgi çekmiş. Bu bile, kadınlar arası dayanışmanın ne kadar yüksek olduğunun göstergesi. Kadınların içinde birikmiş olan enerjiyi görüyorum. Kadınların o büyük gücünü görüyorum. Kadın devrimi geliyor..."

  CHPli Nazlıakanın ayakkabı çıkışı sosyal medyada fenomen oldu CHP’li Nazlıaka’dan AK Partililere ilginç çıkış: Şeytan diyor ki şu ayakkabıyı çıkar, fırlat, Bir ayakkabıma bakıyorum, bir size bakıyorum ama değmez.

  "ŞEYTAN DİYOR Kİ, ÇIKAR FIRLAT AYAKKABINI..."

  CHPli Nazlıakanın ayakkabı çıkışı sosyal medyada fenomen olduAnkara Milletvekili Aylin Nazlıaka, dün TBMM Genel Kurulu’nda kadınların mağduriyeti üzerinde yaptığı konuşma sırasında kendisine laf atan AK Partililer'e tepkisini ilginç bir yöntemle göstermişti. Önce ayakkabısına eğilen Nazlıaka, ardından mikrofona dönerek, "Valla şeytan diyor ki, çıkar şu ayakkabını fırlat, ama bir ayakkabıma bakıyorum, bir de sizlere. Değmez diyorum açıkçası” demişti.

  KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ELEŞTİRMİŞTİ

  Nazlıaka, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, kadınlara yönelik şiddeti ve bunun engellenememesini eleştirerek şöyle konuşmuştu:
  “21 yaşında genç bir kadın arkadaşımız, evinin önünde koruma altındayken silahla öldürülüyor ve yaşamını kaybediyor. Bu kadar olup bitenlerden bihaber durumdasınız. Kadının bedeni üzerinde yürtütüğünüz siyaset nedeniyle, geldiğimiz noktada kadınların ne giydiği, ne yediği, ne renk ruj sürdüğü, hamile kadınların sokakta dolaşıp dolaşamayacağı, kadınların kahkaha atmasının iffetsizlik olup olmadığı ve kadınla erkeğin birlikte horon tepip tepmemesi bile tartışılır noktaya geldi. Kızlı erkekli karma eğitim görmek bile tartışılır hale geldi. Bunların sorumlusu sizsiniz. Hani günde üç kadınımız öldürülüyor ya, hani kadına yönelik şiddette binde 400 artış var ya, işte o katilleri cesaretlendirenler, kadına nerede ne şekilde davranmasını dikte edenlerdir. Bakmayın öyle uzaklara sizlerden bahsediyorum. Sizlersiniz o katilleri cesaretlendiren.”

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı