Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'li Koç: Başbakan psikiyatriste görünsün

  ANKARA (ANKA)
  31.10.2005 - 12:53 | Son Güncelleme:

  CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, gergin, sinirli, çirkin suçlamalar içerisinde olduğunu savunurken, "Sonuçta her ihtiyacı olan insan gibi bayram tatili fırsatında bir psikiyatriste görünmesinde fayda var düşüncesindeyim" dedi.

  Haluk Koç parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın dünkü "Ulusa Sesleniş" programını anımsatarak, Erdoğan’ın Türkiye’nin yanında Kıbrıs’ı da pazarladığını övünçle açıkladığını dile getirdi. Erdoğan’ı, "sinirli, saldırgan, üslubunu kontrol edemeyen ve bulunduğu yere ehil ve uygun olmadığını her gün kanıtlayan bir başbakan" olarak nitelendiren Koç, "Pazarlamanın bir ötesi satıştır. En başarılı pazarlamacı ise en çok satışı yapandır" dedi. Erdoğan’ın dünkü "herkes önünü ve yarınını planlayabilmektedir" şeklindeki sözlerini de anımsatan Koç, şöyle dedi:

  "Başbakan bu konuda çok haklı. İhaleler öncesi görüşüp, kimlere neyi, nasıl ve hangi koşullarda pazarladığını belirleyen Recep Bey, Unakıtan ve Yıldırım üçlüsü yandaşlarının geleceğini planlamalarına katkıda bulunuyor. Dünyada yoksulluk ve yoksulluk sayısının artışı ile övünen tek başbakan Recep Beydir. Garip gureba, fakir fukara edebiyatçıları bir gecede 257 milyon dolara İsrailli işadamına verecek kadar gözü dönenlerdir."

  ERDOĞAN’A "YALANCI" SUÇLAMASI

  Koç, emeklinin maaşına bile göz diken Erdoğan’ın yüzde 20 ortaklıkla İstanbul’un en değerli alanlarını Dubai şeyhlerine peşkeş çekerek böbürlenebildiğini, bir de üstüne utanmadan, sıkılmadan doğru söyleyenleri yalancılıkla itham edebildiğini kaydetti. Kendisinin bizzat Başbakan Erdoğan’ın "yalan" söylediğini ifade eden Koç, "Sabah İsrailli Ofer ailesini tanımadığını söyleyen başbakan, akşam tanıdığını ve bir kez görüştüğünü söylüyor. Doğru söylerken bile yalan söylüyor. Çünkü bir kez değil tam dört kez görüştüğünü biliyoruz. 70 milyonun gözünün içine bakarak oruçlu ağzıyla yalan söyleyebilen bir başbakan başkalarına hangi yüzle utanmadan, sıkılmadan ’yalan söylüyorsunuz’ diyebiliyor" diye konuştu.

  PSİKİYATRİSTE GÖRÜNMESİNDE FAYDA VAR

  Haluk Koç, Erdoğan’ın gergin, sinirli, çirkin suçlamalar içerisinde olduğunu savunurken, "Sonuçta her ihtiyacı olan insan gibi bayram tatili fırsatında bir psikiyatriste görünmesinde fayda var düşüncesindeyim" dedi.
  Koç, gazetecilerin 29 Ekim resepsiyonunda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün YÖK ve rektörlerle ilgili değerlendirilmesinin anımsatılması üzerine, "Sayın Genelkurmay Başkanı’nın görevleri, devletin Anayasasıyla görev alanları bellidir. Sayın Genelkurmay Başkanı’nın kendi görev alanı içindeki değerlendirmeleri doğrudur, görev alanı dışındaki değerlendirmelerini ise kendisine bırakıyorum" dedi.

  MAZOŞİST RUH HALİ

  Başbakan Erdoğan’ın Londra’dan dönerken "Yeni Sosyal Hizmetler Tasarısı hazır. Kız ve erkek çocukların bir evde kalması asla mümkün değil. Kız yurtlarında erkek öğretmen ve müdür olmayacak" şeklindeki açıklamasının anımsatılması üzirine Koç, "Sayın başbakanın kravat takması uygar, çağdaş bir yorum yaptığı anlamına gelmiyor" dedi. Koç, Malatya Çocuk Yuvası’nda yaşanan olaylarla ilgili Erdoğan’ın "vicdanım sızladı" dediğini dile getirirken de "Sayın Başbakan mazoşist mi bilmiyorum. Kendisinin hazırladığı koşullarda kendi vicdanı sızlıyorsa, bu mazoşist bir ruh halini yansıtıyor" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı