Gündem Haberleri

  CHP'li kadınlardan Türel'e protesto

  Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA)
  11.12.2014 - 15:55 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’da CHP İl Kadın Kolları üyesi bir grup, kendileri için ’Kadınlar plajında üstsüz güneşlendiler’ diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel’i protesto etti.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, Hürriyet Gazetesinden Ahmet Hakan’a verdiği röportajda CHP’li kadınların üstsüz güneşlenerek belediyenin kadınlar plajında provokasyona giriştiğine yönelik iddiaları üzerine, Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı eylem yaptı. Öğle saatlerinde Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan CHP’li kadınlar, attıkları sloganlarla Başkan Türel’i protesto etti.

  İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen, belediyeye bağlı özel güvenlik biriminin ve polisin güvenlik önlemleri altında yaptığı basın açıklamasında, "Uyan Türel Antalya’ya kış geldi. Bugün bir kez daha yapay gündemler yaratıp kadınlar üzerinden siyaset yapılmasına şiddetle karşı çıktığımızı ifade etme gereği duyduk" dedi.

  Yeğen şöyle devam etti:

  "Kadın- erkek eşitliğini içine sindiremeyen, kadını ikinci sınıf vatandaş gören, çocuklarımızın üzerindeki baskıyı küçük yaşta yaratmaya odaklanmış iktidarın uzantısı Belediye Başkanı Menderes Türel, ülkemize sahip çıkan bizleriz. Demokrasiye sahip çıkan bizleriz. Özgürlüğe sahip çıkan bizleriz. Bu topluma huzur gelecekse, bu topluma barış gelecekse, bu topluma kardeşlik gelecekse emin olun kadınlar sayesinde gelecek. Biz siyasi yalansız, iftirasız ve dürüstçe yapıyoruz. Siz de deneyin."

  CHP İl Kadın Kolları Başkanı Yeğen, açıklamasını Başkan Türel’e Türkiye’de ve Antalya’da kaç kadının şiddet gördüğü, kaç kadının öldürüldüğü, kaç kız çocuğunun zorla evlendirildiği gibi sorunlarla mücadele etme çağrısıyla tamamladı.

  TÜREL: PROTESTOYU ANLAMADIM

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP’li kadınların belediye önünde gerçekleştirdiği protestoyu anlayamadığını söyledi. Başkan Türel, "Bir röportajda ’Kadınlar üstsüz giriyor’ sözlerimizden ne anladılar bilmiyorum, bunu protesto haline dönüştürmelerinden de bir şey anlamıyorum. Eğer açıkçası denize giren üstsüzlere, yerli turistlere, yabancı turistlere karşıysa CHP Kadın Kolları bunu açıkça çıksın söylesin" diye konuştu.

  Her zaman kadınların özgürlüklerini savunduklarını, yasaklarla mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Türel, "Yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk bizim siyaset olarak mücadele ettiğimiz 3 konu başlığı. Dolayısıyla biz her türlü yasağa karşıyız. Bizim bugün kadınlar plajında üstsüzlerin plaja girmesini ifade etmemizde CHP Kadın Kolları’nın niye alındığını anlayamadım. Kendileri eğer üstsüz denize girenlere karşıysa bunu açıkça söylesinler" diye konuştu.

  Kadınlar plajında herkesin denize girdiğini ve kadınların bütün özgürlükleri kullanmak suretiyle denizin nimetlerinden istifade ettiklerini belirten Başkan Türel, "Bunun içerisinde her kesimden insan var, üstsüzler de var, onun dışındaki arkadaşlarımız var, hanımefendiler var" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı