« Hürriyet.com.tr
MENÜ

CHP'li kadın vekilden Meclis'te A.Gücü eylemi

Ankaragücü'nün içinde bulunduğu maddi sıkıntıların giderilmesi için CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bir maaşını kulübe bağışladığını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Aylin Nazlıaka, TBMM'de Ankaragücü Genel Menejeri Hikmet Hancıoğlu, takım kaptanı Aydın Tosçalı ve bazı futbolcularla birlikte basın toplantısı düzenledi.

"ÜÇ KURUŞA MUHTAÇ"

Toplantıya Ankaragücü formasıyla katılan Nazlıaka, Ankaragücü'nün çok zor bir dönemden geçtiğine işaret ederek, “Kulüp astronomik borcu nedeniyle icralık durumdadır. Gelirlerine haciz gelmiştir. 18 futbolcu alacaklarını alamadığı için anlaşmalarını fesh etmiş, sadece 3 tane profesyonel futbolcu kalmıştır. Diğer futbolcular ise alt yapıdan gelmektedir. Borçlar nedeniyle transfer yasağı var. Ankaragücü, en temel ihtiyaçları taraftarların desteği ile karşılanmakta ve üç kuruşa muhtaç hale getirilmek istenmektedir” dedi.

ANKARAGÜCÜ'NE MİLLETVEKİLİ DESTEĞİ - Foto Galeri

"YOK OLMAYA TERK EDİLDİ"

Futbolun herkese bir aidiyet duygusu kazandırdığını vurgulayan Nazlıaka, "102 yıllık bir geçmişi olan bir takımsanız ve kurtuluş savaşında orduya çok zor koşullarda cephane taşıyan bir kurumun takımıysanız bu ayrı bir onur kazandırır. Ankaragücü bugün kaderine ve adeta yok olmaya terk edilmiştir. Bu bizleri çok üzmektedir. Ankaragücü cumhuriyetle ve kentiyle özdeşleşmiştir. Ankaragücü başkentteki siyasetin grisi değil, yemyeşil sahaların aydınlık sarı-lacivertidir. Ankaragücü taraftarları hiç bir beklenti içinde olmadan takımlarına destek vermektedir. Başkentin ismini yeşil sahalara taşıyan Ankaragücü kişisel kavgalara kurban edilmemelidir. Hep birlikte Ankara'nın gururuna sahip çıkalım ve yanında olalım, geleceğini karanlıktan kurtaralım” diye konuştu.

SUAT KILIÇ'A TEŞEKKÜR

Sezon sonuna kadar Ankaragücü'ne malzeme temin edeceğini açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a da teşekkür eden Nazlıaka, Bakan Kılıç'ın katkısının çok değerli olduğunu söyledi.

Nazlıaka, başlatacakları kampanya ile sezon sonuna kadar 14 maça Ankaragücü'nün çıkmasını sağlamak ve temel ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini belirterek, “Yaklaşık 200 bin liralık bir ihtiyacımız var. Bunu hep beraber karşılamak istiyoruz. Bunun için de bir maaşımı Ankaragücü'ne bağışlıyorum. Bu yardımım bir kıvılcımı ateşlemektir. Umut ediyorum ki bu kampanyaya Sayın Suat Kılıç, Ankara milletvekilleri ve takıma gönül vermiş iş adamlarımız ve vatandaşlarımız destekleyecek ve Ankaragücün'nün karanlıkta yok olmasını engelleyecektir” ifadesini kullandı.

"DÜZLÜĞE ÇIKARIZ"

Ankaragücü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu da yaptığı açıklamada, sıkıntılarını kendi içinde saklayarak aşmak istediklerini, ancak artık saklanacak bir şeyin kalmadığını söyledi.

Hacıoğlu, kimseden bir şey dilenmek istemediklerini, yardım istediklerini dile getirerek, şöyle devam etti:
“Onurlu bir şekilde kurtuluş savaşını başlattık. Bugün kulübümüze yakışır bir şekilde yardımlar kabul edip, bu sıkıntılı günlerden düzlüğe çıkarız.”

"ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN" ÇAĞRISI

Takım kaptanı Aydın Tosçalı, yaşanan sıkıntıları birlik ve beraberlik içinde aşacaklarına inandığına değinerek, herkesin elini taşın altına koymasını istedi.

Toplantıya, Ergin Keleş, Orhan Evci ve Mert Erdoğan da katıldı.


FUTBOLCULARA BAKLAVA

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, sarı-lacivertli takımın Beştepe Tesisleri'nde, teknik direktör Hakan Kutlu yönetiminde yaptığı idmanı izleyerek, futbolculara, teknik heyete ve kulüp çalışanlarına baklava ikram etti verdi.

Kendi eliyle bir dilim baklavayı takım kaptanı Aydın Toscalı'ya yediren Nazlıaka, Ankaragücü formasıyla çıktığı sahada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ankaragücü'nün Cumhuriyetle özdeşleşmiş bir spor kulübü olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
“Bunun için Ankaragücü'nün şu an içinde bulunduğu durumdan dolayı duyduğumuz üzüntüyü, bir kurtuluş çabasına dönüştürmek amacıyla 'Onurlu Kurtuluş' sloganı adı altında bir kampanya başlattık. Buradan tüm Ankara halkına ve Ankaralı iş adamları ile Ankaragücü taraftarlarına sesleniyorum. Herkesin bu kampanyaya destek vermesini bekliyorum. Ben bugün bir maaş tutarında bağış yaptım ama lütfen bu bağışı Ankaragücü'nün onurlu duruşuna yönelik bir olumsuzluk olarak algılamayın. Ankaragücü çok onurlu ve gururlu bir takımdır. Ancak şu anda doğalgaz almaya bile bütçesi olmayan bir kulüp haline gelmiştir. Onun için bu bir başlangıç bence. Belki okyanusta bir su damlası bugün benim yaptığım bağış ama bunun arkasının geleceğinden eminim. Onun için herkesi Ankaragücü'ne destek olmaya davet ediyorum. Çünkü bu konuda üzülen, kaygı duyan birçok kişinin olduğunu biliyorum. Herkes belki de böyle bir kıvılcımın yakılmasını bekliyordu. İnşallah bugün o gündür. İnşallah Ankaragücü'nü tekrar eskisi gibi güçlü günlerine kavuşturacağız. Çünkü gururluyuz, güçlüyüz, Ankaragücülüyüz."

Bunları da Beğenebilirsiniz