Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'li İnce: YGS'deki şifre birilerine kıyak için

  Mehmet BULDU/İZNİK (Bursa), (DHA)
  12 Mayıs 2011 - 20:13Son Güncelleme : 12 Mayıs 2011 - 20:13

  CHP Grup Başkanvekili ve Yalova birinci sıra milletvekili adayı Muharrem İnce, "YGS’de neden şifre konulur? Birilerine kıyak geçmek için. İstedikleri kişiyi istedikleri yere sokmak için. Bu haksızlıktır, haramdır, yalancılıktır, sahtekrlıktır" dedi.

  Bugün saat 16.00’da Bursa’nın İznik İlçesi’ne gelen CHP Grup Başkanvekili, Yalova milletvekili adayı Muharrem İnce, önce partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Daha sonra parti binası önünde toplanan partililere hitaben konuşan İnce, Türkiye ve İznik’in artık bir karar vermesi gerektiğini belirterek, "Ya özgürlüğe ya da karanlığa doğru gideceğiz. İznik bir karar verecek. Eminim ki İznikliler kirasını ödeyemiyor, vergisini veremiyor, zeytinini satamıyor. Bunlar yoksulluğu oya dönüştürme derdindeyken, biz yoksulluğu yok etmek derdindeyiz" diye konuştu.

  Ezan okunması üzerine konuşmasına ara veren İnce’ye, vatandaşlar Başbakan Erdoğan’ın Yalova’da olduğunu hatırlattı. Muharrem İnce ise "Şimdi kesin bana giydiriyordur. Ama ben de şimdi Yalova’ya gidince onu ezerim" dedi.

  YGS’deki şifre iddialarını da değerlendiren İnce, "Neden şifre konulur? Birilerine kıyak geçmek için. Aptal mı, geri zek?lı mı bunlar, niye şifre koyuyorlar? Kişiye özel kitapçık hazırlanıyorsa, istedikleri kişiyi istedikleri yere sokmak için. Bu haksızlıktır, haramdır, yalancılıktır, sahtekırlıktır" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı