İZMİR HABERLERİ

CHP'li Güven: Yaşasın 1 Mayıs

DHA
01 Mayıs 2017 - 11:44Son Güncelleme : 01 Mayıs 2017 - 11:45

CHP'li Güven: Yaşasın 1 Mayıs

DHA

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ,1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajla, tüm emekçilerin bayramını kutladı. Güven "İşçilerimizin ve Hayır bloğunda yer alan tüm cumhuriyet sevdalılarının oyu asla boşa gitmemiştir" dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, şunları söyledi:

"En büyük sorunlardan birisi olarak emek dünyasının karşısında duran, kıdem tazminatlarının kaldırılmasıyla ilgili, AKP iktidarından halen işçilerimizi rahatlatacak bir açıklama yapılmadı. İşçi kazaları ve bunun sonucunda yaşanan ölümlerde, Türkiye Avrupa'da birinci, Dünya üçüncü sırada.

Anlayacağınız işçinin ve emeğin hiçe sayıldığı bir ülke durumundayız. Bunun tek sorumlusu da 15 yıldır ülkeyi yöneten iktidardır.  5 yıllık AKP iktidarında, işçiye yoksulluk, zulüm, haksızlık ve ölüm reva görülmüştür.  Tüm bunlar karşımızda dururken, 16 Nisan'da yapılan referandumda işçilerimiz, sendikalarımız baskı altına alınmış, referandumda Hayır dememeleri için türlü türlü baskılar yapılmıştır. Tüm bu baskılara rağmen emek dünyası yılmamış, boyun eğmemiş ve 16 Nisan'da Hayır'ın kazanmasında en önemli rollerden birini üstlenmiştir."

CHP İzmir İl Başkanı Güven, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı ne olursa olsun herkes biliyor ki 'Hayır' kazandı. Bu nedenle 1 Mayıs, haksızlığa, eşitsizliğe, adaletsizliğe ve baskılara karşı 16 Nisan'da gösterdiğimiz dayanışmayla bütünleşmelidir. CHP olarak bizler 1 Mayıs Mücadele, Birlik ve Dayanışma Günü'nü emeğin, demokrasinin ve özgürlüğün bayramı olarak, emekçi halkımızla birlikte meydanlarda kutlayacağız. İşçilerimizin ve Hayır bloğunda yer alan tün cumhuriyet sevdalılarının oyu  asla boşa gitmemiştir. Yapılacak ilk seçimlerde 'hayır'dan gelen güçle Türkiye'nin, emeğin, kardeşliğin ve kalkınmanın iktidarı kurulacaktır. Tıpkı baskı, tehdit ve şantajla kazandıkları 1 Kasım seçimlerinde verdikleri sözlerin hiç birini tutmadıkları, çizdikleri terörsüz, ölümsüz, krizsiz Türkiye tablosunun tam tersini bizler yaşattıkları gibi, bu referandum öncesi verdikleri sözleri tutmayacaklarını, kendi saltanat ve iktidarları için çalışacaklarını çok iyi biliyoruz. İşçinin sorunu, geçimi ve dertleri AKP'nin umurunda değildir, olmayacaktır."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP'li Güven: Yaşasın 1 Mayıs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Güven: Yaşasın 1 Mayıs haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı