Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'li Gürsel Tekin'den çarpıcı iddia

  DHA
  13 Aralık 2014 - 15:31Son Güncelleme : 13 Aralık 2014 - 15:31

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, GSM operatörü Turkcell'in CHP Genel Merkezi alanı içine baz istasyonu kurma istemi ile ilgili bir açıklama yaptı.

  Tekin, yaptığı yazılı açıklamasında "Ne oldu da partimizin bahçesine baz istasyonu kılığında dinlemeyi kolaylaştıracak bir kule dikme ihtiyacı duydular? Kaçak saray için oluşturulan koruma kalkanı CHP'nin dinlenmesini mi engelliyor? Yoksa, illegal dinleme deşifre oldu da, partimizi baz istasyonu kamuflajı altında artık legal yoldan açık açık mı dinleyecekler" dedi.

  CHP'li Gürsel Tekin'in Turkcell'e gönderdiği iki sayfalık red yazısı, şu şekilde: "Yapmak istediğiniz faaliyet, dilekçenizde belirttiğiniz üzere bir kamu faaliyeti değil bir ticari faaliyettir. İlkesel olarak temel hürriyetlerin özel sektöre devredilmesini uygun bulmamaktayız. Öte yandan, Yüksek Yargının yerleşmiş içtihatlarında baz istasyonların insan sağlığına geri dönülmesi imkansız zararlara yol açtığı ve davalıların sorumluluklarının kusura dayanmayan tehlike sorumluluğu olduğu, baz istasyonunun yönetmeliğe uygun olarak çalıştırılsa dahi zararın veya zarar ihtimalinin bulunması halinde yönetmeliğe uygun olduğundan söz edilerek zarar verenin sorumluluktan kurtulması, kullanıma devam edilmesi sonucunu doğurmayacağı hususlarında özenle durulmuştur. Partimizin temel ilkelerinden biriside hukukun üstünlüğüne, yaşam hakkının kutsal olduğuna inanmaktır. Gerek yüksek yargı kararları gerekse de ilkelerimiz gereği talebiniz uygun görülmemiştir"

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı