CHP'li Gürsel Erol: Hollanda gezisi siyasi bir provokasyondur - Tunceli Haberleri
Tunceli Haberleri

TUNCELİ HABERLERİ

  CHP'li Gürsel Erol: Hollanda gezisi siyasi bir provokasyondur

  DHA
  18 Mart 2017 - 13:34Son Güncelleme : 18 Mart 2017 - 13:35

  CHP'li Gürsel Erol: Hollanda gezisi siyasi bir provokasyondur

  Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA) - CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda gezisinin resmi program dışında olduğunu ve bunun siyasi provokasyon amacı taşıdığını iddia etti.
  CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Resmi Gazete'de yayımlanan gezi programına bakıldığında, Hollanda gezisinin, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın resmi programında olmadığını ve bu gezinin siyasi bir provokasyon olduğunu ileri sürdü. CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, hükümetin referandumda evet çıkması için iç ve dış politika dahil her türlü argümanı kullandığını belirterek şöyle konuştu:
  "11 Mart 2017 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından gerçekleştirilen Hollanda ziyareti 17 Mart 2017 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete'de görüldüğü üzere resmi program dahilinde değildir. Bakanın programı sadece Almanya ziyaretinden ibarettir. Bu ziyaretin Başbakanın bilgisi dışında yapıldığı ve Türkiye'deki referandum sürecini etkileyecek siyasi provokasyon amacı taşıdığı açıktır. Sayın Bakan siyasi hesaplar uğruna Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni küçük düşürmüş ve diplomatik alanda yalnızlaşmasına neden olmakla beraber, Dünyadaki saygın hariciye geleneklerinin göz ardı edilmesine ve Türkiye'nin Hollanda'daki diplomatlarının kabul edilemez bir muameleye maruz bırakılmasına sebep olmuştur. Bilinmelidir ki ulusal bir mesele olan dış politikanın güncel iç siyaset malzemesi haline getirilmesinin ülkemiz için uzun vadede kalıcı ve derin hasarlara yol açacağı açıktır."

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  TunceliBugün24 ºCÇok Bulutlu
  • Cuma23 ºC
  • Cmts25 ºC
  • Pazr24 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı21 ºC
  • Çarş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı