TUNCELİ HABERLERİ

CHP'li Gürsel Erol: Hollanda gezisi siyasi bir provokasyondur

DHA
18 Mart 2017 - 13:34Son Güncelleme : 18 Mart 2017 - 13:35

CHP'li Gürsel Erol: Hollanda gezisi siyasi bir provokasyondur

YEREL HABERLER TUNCELİ

DHA

Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA) - CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda gezisinin resmi program dışında olduğunu ve bunun siyasi provokasyon amacı taşıdığını iddia etti.
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Resmi Gazete'de yayımlanan gezi programına bakıldığında, Hollanda gezisinin, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın resmi programında olmadığını ve bu gezinin siyasi bir provokasyon olduğunu ileri sürdü. CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, hükümetin referandumda evet çıkması için iç ve dış politika dahil her türlü argümanı kullandığını belirterek şöyle konuştu:
"11 Mart 2017 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından gerçekleştirilen Hollanda ziyareti 17 Mart 2017 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete'de görüldüğü üzere resmi program dahilinde değildir. Bakanın programı sadece Almanya ziyaretinden ibarettir. Bu ziyaretin Başbakanın bilgisi dışında yapıldığı ve Türkiye'deki referandum sürecini etkileyecek siyasi provokasyon amacı taşıdığı açıktır. Sayın Bakan siyasi hesaplar uğruna Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni küçük düşürmüş ve diplomatik alanda yalnızlaşmasına neden olmakla beraber, Dünyadaki saygın hariciye geleneklerinin göz ardı edilmesine ve Türkiye'nin Hollanda'daki diplomatlarının kabul edilemez bir muameleye maruz bırakılmasına sebep olmuştur. Bilinmelidir ki ulusal bir mesele olan dış politikanın güncel iç siyaset malzemesi haline getirilmesinin ülkemiz için uzun vadede kalıcı ve derin hasarlara yol açacağı açıktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tunceli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tunceli ilinden CHP'li Gürsel Erol: Hollanda gezisi siyasi bir provokasyondur hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Mart 2017 tarihinde saat 13 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Gürsel Erol: Hollanda gezisi siyasi bir provokasyondur haberi güncellenecektir.

TUNCELİ İLÇELERİ
  YOL DURUMU
  Trafik durumunu anında takip edin...
  Yol durumu »
  TUNCELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Haziran 2017, Cuma
  • İmsak
   02:56
  • Guneş
   04:50
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:59
  • Yatsı
   21:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı