DENİZLİ HABERLERİ

CHP'li Gürer'den hemşehri ziyareti

DHA
20.04.2016 - 13:00Son Güncelleme :
DHA

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Denizli'deki Niğdeliler Derneği'ni ziyaret ederek hemşehrileriyle hasret giderdi.

Denizli'deki Niğdeliler Dernek Başkanı Fatih Akbaş, Başkan Yardımcısı İmdat Akdaş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğdelilerin dernekleşmesinin önemine değindi. Niğde Milletvekili Gürer, Niğde'de 10 bin yıldır kesintisiz yaşamın olduğunu, tarih, kültür, doğa adına çok zengin bir il olmasına rağmen bu zenginliklerinden gereken payı alamadığını söyledi. Folkloru, kültürü ile Niğde'nin özel bir il olduğunu ifade eden Gürer, "Yemeklerimizden giysilerimize, yerel söylencelerimizden ozanımıza, şairimize, devlet adamlarından bakanlarımıza çok önemli özelliklerimiz vardır. Çalışkan insanlarımız, çiftçisi, işçisi köylüsü, sanayicisi ile kent yaşayanları her alanda dikkat çeken çalışmalar yapmayı becermiş başarmışlardır. Niğde için en önemli eksiklik tanınmamasıdır. Bilimsel kazıları, antik yerleşmeleri, müzesi kısacası her adımı dolu dolu kentimizi bizler tanıtmak anlatmak zorundayız. Bunun için de derneklerimizi önemsiyorum. Sizler gönüllü kentimizin elçilerisiniz" dedi.

Niğdeliler Derneği Başkanı Fatih Aktaş ise, Niğde'den yıllar önce çıktıklarını belirterek "Denizli bizler için ekmeğimizi kazandığımız yer. Kendimizi Denizlili olarak da görüyoruz. Memleketimize de özlemimiz var. Niğde'mizin tanınmasını ve Niğdelilerin dayanışma içinde olmasına çalışıyoruz" dedi.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

Fotoğraf 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden CHP'li Gürer'den hemşehri ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2016 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Gürer'den hemşehri ziyareti haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı