İSTANBUL HABERLERİ

CHP’li Gülsever: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yeni bir rant alanı yaratılmak üzere

DHA
03.05.2017 - 15:05Son Güncelleme :
DHA

Ezgi ÇAPA/İSTANBUL, (DHA CHP'nin  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nİ de içine alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan plan değişikliği üzerine, "Orada yeni bir rant alanı yaratılmak üzere diye düşünüyorum. Allah bizi beterinden korusun. Ama takipçisi olacağız. Detayları biz de bilmiyoruz, kimse bilmiyor" diye konuştu.

İBB'’nin CHP Grubu, İBB Meclisi’nin Nisan ayı oturumlarında görüşülen ve oylanan gündem konularını değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan CHP'nin İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever yeni bir uygulamayla, her ay rutin olarak düzenlenen meclis toplantılarının ardından Meclis gündeminde öne çıkan konuları, gözden kaçan raporları basın mensuplarıyla paylaşacaklarını söyledi. Toplantıda Gülsever’in yanı sıra meclis üyeleri Tarık Balyalı, Handan Kantar ve Özgür Aydın da yer aldı.

(BAKIRKÖY RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ) “YENİ BİR RANT ALANI YARATILMAK ÜZERE”

Nisan ayı İBB Meclisi’nde görüşülen dosyaların değerlendirildiği toplantıda gündeme yönelik soruları da yanıtlayan Gülsever, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yapmış olduğu plan değişikliği üzerine şunları söyledi:

“Burası sadece Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin bulunduğu yapı adasıyla sınırlı kalmayacaktır. Orada koru niteliğinde, ağaçların olduğu bir alan da var. Büyük ihtimalle onu da içine alarak, orada yeni bir rant alanı yaratılmak üzere, diye düşünüyorum. Allah bizi beterinden korusun. Ama takipçisi olacağız. Detayları biz de bilmiyoruz, kimse bilmiyor. İmar komisyonuna gelmiş böyle bir plan yok”.

“YEŞİL ALANI İMARA AÇTIK GİBİ BİR YAKLAŞIM DOĞRU DEĞİL”

Büyükçekmece’de bulunan Albatros'daki alanın Büyükçekmece Belediyesi tarafından satılması üzerine konuşan Gülsever, “Bizim tercihimiz imarlı da olsa yeşil alanına dönüştürülmesi doğrultusunda. Bu talebimizi ilettik. Ama Belediye Başkanı orada yatırım yapmak için, bu yerin satılmasının Büyükçekmece’ye yapacağı hizmetlere ekonomik girdi sağlayacağını söyleyerek, satmak mecburiyetinde olduğunu ifade ediyor. Orası bir yeşil alan ya da park değil. Orası 1979 yılından beri imarlı bir alan, bunun hakkını teslim edelim” diye konuştu. Gülsever, “Keşke olabilse de yeşil alan yapsak. Bizim tercihimiz bu yöndedir. Orası yeşil alan değildi. Yeşil alanı imara açtık gibi bir yaklaşım doğru değil” dedi.

(FOTOĞRAF)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden CHP’li Gülsever: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yeni bir rant alanı yaratılmak üzere hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Gülsever: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yeni bir rant alanı yaratılmak üzere haberi güncellenecektir.

İSTANBUL YOL DURUMU
İstanbul3 DERECE
Yol durumu »
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:24
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı