ANKARA HABERLERİ

CHP'li Gök: 'CHP'de bir şeyler oluyor' algısı yaratılmak isteniyor 

DHA
08.05.2017 - 14:22Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA) - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, medyada yer alan CHP'ye dönük bazı haberleri eleştirerek, "'CHP'de bir şeyler oluyor' algısı yaratılmak isteniyor. Bu büyük, dev parti; ayak oyunlarıyla işgal edilecek, gündemi işgal edilecek, sarsılacak bir parti değildir" dedi.
CHP Grup Başkanvekili Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP'li Gök, babasını kaybeden 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e başsağlığı dileğinde bulundu. 
Başbakan Binali Yıldırım'ın Moskova dönüşü uçakta yaptığı açıklamada, referandumda alınan sonuçla inandığı bir görevi tamamlamış olmanın huzurunu yaşadığını söylediğini hatırlatan Gök, "Makama seçilen kişinin, bu makama son veren bir anlayışı nasıl huzurla yerine getirdiğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Sayın Yıldırım'ın, daha ilk günden beri kendisine yönelik yakıştırmaları tamamıyla hak eden bir tutum sergilediğini söylemiştik. Kendisine çakma başbakan demiştik. Sayın Yıldırım bu sözümüzü bize doğrulatmıştır. Ona bin Ali dendiği zaman binmiş, in Ali dediklerinde inmiştir. Büyük bir zafiyet göstergesidir" diye konuştu.      

"ATATÜRK'E YAPILAN HARAKETE İLİŞKİN RTÜK VE BAŞSAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ"
Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik bir televizyon kanalında hakaret edildiğini söyleyen CHP'li Gök, "Sayın Cumhurbaşkanı, bu konuda söyleyecek tek sözünüz yok mu? Bu tablo, bilinçli olarak iktidarın da dayattığı Atatürk'ü toplumun gönlünde itibarsız kılma projesinin bir parçasıdır. RTÜK ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz. Sayın Numan Kurtulmuş, evlilik programlarından bahsediyorsunuz. Buyurun bakalım bu program konusunda ne diyorsun?" dedi. 

"CHP'DE BİRŞEYLER OLUYOR' ALGISI YARATILMAK İSTENİYOR"
CHP'nin referandum sürecinde başarılı bir kampanya yürüttüğünü savunan CHP'li Gök, şunları söyledi: "Havuz medyasında CHP'ye dönük birtakım haberlerin artırılarak haber yapılmasıyla CHP'de bir şeyler yaratılmak istendiği muhakkaktır. Bu CHP'nin içinde, kendi yetkili kurullarında çözebileceği sorunlar, havuz medyası tarafından devasa hale getirilmek suretiyle, 'CHP'de bir şeyler oluyor' algısı yaratılmak isteniyor. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan indirildiği o darbe günü, Davutoğlu'nun başbakanlıktan indirilişini görmeyen havuz medyasının CHP'ye olan ilgisini biliyoruz. Bu ilgi, CHP'yi karıştırmaya dönüktür, CHP'de bir şeyler oluyor demeye dönüktür. Bunun içinde iktidarın da üst çevrelerin de parmağı ve talimatı olduğunu biliyoruz. Bu büyük dev parti, ayak oyunlarıyla işgal edilecek, gündemi işgal edilecek, sarsılacak bir parti değildir. Havuz medyasının bu anlayışının, CHP'yi karıştırmaya dönük olduğunu bilen anlayışıyla onu bertaraf edecek çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde göstermek suretiyle kararlı şekilde yola devam edeceğiz"

"ÖNEMLİ OLAN, ARKADAŞLARIMIZIN BU SÜREÇTE MEDYA ÖNÜNDE CHP'Yİ TARTIŞMAMALARI"
AK Parti ve MHP içinde de tartışmalar olduğunu ileri süren CHP Grup Başkanvekili Gök, şöyle devam etti: "Önemli olan bütün arkadaşlarımızın bu süreçte medya önünde CHP'yi tartıştırmamalarıdır. Sadece Genel Başkanımız değil, tüm parti tabanı CHP'nin, basın önünde tartışılmasını istemiyor. Söyleyecek sözü olan herkes, Genel Başkanımıza anında ulaşabilecek yakınlıktadır. Söyleyecek sözü olan herkesin, milletvekilleri, PM, parti yönetimi, belediye başkanlarımızın söyleyecekleri platformlar vardır. Genel Başkanımız, her türlü toplantıda, bütün eleştirileri dinliyor. Ama CHP'nin kamuoyunda tartışılmasına fırsat verilmemesi önemli bir parti sorumluluğudur"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Gök: 'CHP'de bir şeyler oluyor' algısı yaratılmak isteniyor  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Gök: 'CHP'de bir şeyler oluyor' algısı yaratılmak isteniyor  haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı