Gündem Haberleri

  CHP'li Ersin'den tutuklu subaylara ziyaret

  A.A
  21.12.2009 - 17:50 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, “Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklu bulunan 2 subay ve bir astsubayı askeri cezaevinde ziyaret etti.

  Ersin, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kışlası önünde tutuklu bulunan askeri personeli ziyareti öncesi gazetecilere açıklama yaptı. Dün aynı soruşturma kapsamında tutuklanarak Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevine konulan 3 MİT personeliyle görüştüğünü anımsatan Ersin, bu görüşmenin ardından, Erzincan'a giderek gece ve sabah temaslarda bulunduğunu bildirdi.

  Erzincan'da MİT binasına yasaya aykırı biçimde içeri girildiğini iddia eden Ahmet Ersin, şunları kaydetti:
  “3 MİT görevlisi gözaltına alınıp, tutuklandı. Keza, jandarma istihbarat şube müdürü ve 2 personeli de tutuklandı. Erzincan'da 3. Ordu Komutanıyla bir görüşmem olmadı. Zaten komutandan alacağım bilgileri başkalarından aldım. Aldığım bilgileri burada da teyit ettireceğim. Sonra da Ankara'ya döneceğim.”

  Ersin, açıklamalarının ardından askeri cezaevinde tutuklu bulunan 2 subay ve bir astsubayı ziyaret etti. Tutuklu askeri personelle yaklaşık 1 saat 10 dakikalık görüşme yapan Ersin, daha sonra gazetecilere açıklama yapmadan ayrıldı.
  Ersin'in bugün uçakla Ankara'ya döneceği öğrenildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı