Gündem Haberleri

  CHP'li Canalioğlu: Günay'a istifa etmek düşer

  A.A
  14.01.2011 - 17:21 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kars'taki “İnsanlık Anıtı” için 'evet ben ucube dedim' şeklinde yaptığı açıklamadan sonra, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın artık istifa etmesi gerektiğini söyledi.

  “İktidara talip bir partiyiz ve 2011'de mutlaka iktidar olacağız” dedi.

  Canalioğlu, partisinin Gümüşhane İl Başkanlığı'nca bir otelde düzenlenen toplantısında yaptığı konuşmada, CHP'nin misyon ve vizyon partisi olduğunu belirtti.
  CHP'nin çok önemli bir muhalefet görevi yaptığını ifade eden Canalioğlu, “Ancak bizim muhalefet görevimiz 2011'de sona ermektedir. Biz iktidara talip bir partiyiz ve 2011'de mutlaka iktidar olacağız. Bu inancımı ifade etmek istiyorum. Bunu söylerken, halktan gelen yoğun bir baskının ve Türk insanının, ülkenin artık CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu bilerek söylüyorum” diye konuştu.

  Siyaseti, insan, toplum ve ülke yararına yapan bir siyasi parti olduklarını dile getiren Canalioğlu, “Hedefimiz, ülkemizi bulunduğu durumdan çıkararak doğruları bulmaktır. Doğru tektir. Doğru, ülkenin kalkınması, gelişmesi, dış politikada da güçlü bir şekilde dayanışma içerisinde hareket etmesini sağlamaktır. Ülkemizi AKP'nin getirdiği durumu da biliyoruz” dedi.

  Canalioğlu, şöyle devam etti:

  “Her gidilen yerde ülkenin normal gündemi ortaya konulmamaktadır. Büyükelçileri Erzurum ve Kars'a getiren sayın Başbakan, bir sanat eserine 'ucube' derken, Kültür ve Turizm Bakanı (Ertuğrul Günay), sayın Başbakan'ın bu sözüne karşılık 'hayır, öyle dememiştir' diyor. Sayın Başbakan da 'ucube dedim' diyor.

  Geçmişte bizimle mücadele eden, genel başkanlığımıza aday olan, partimizin genel sekreterliğini yapan ve şimdi de AKP iktidarında Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Ertuğrul Günay'a istifa etmek düşer. Buradan, Gümüşhane'den kendisini istifaya davet ediyorum.”

  CHP iktidarında yeşil kart uygulamasının aynı şekilde devam edeceğini, bunun yanı sıra aile sigortası geleceğini anlatan Canalioğlu, “Böylece insana insanca yaşama katkısını sağlayacağız. İnsanca yaşamak bir lütuf değildir. İnsanca yaşatmak hükümetlerin görevidir” dedi.

  “Üsküdar'ı biz geçeceğiz. At bizde, süvarimiz yiğit, halk çocuğu, birikimli Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaptanlığında mutlaka iktidara geleceğiz. Bu nedenle hiç uyumadan çalışmamız gerekiyor” diyen Canalioğlu, şunları kaydetti:

  “Demokrasiyi geliştirdim diyenlerin demokrasiyi ne hale getirdiğini görüyoruz. Özgürlükleri çoğaltacağız diyenlerin özgürlükleri nasıl kısıtladıklarını görüyoruz. Böylesi bir anlayışa 2011 seçimlerinde dur diyeceğiz. Dışa bağımlı bir ülke haline geldik. Bu bağımlılığı kaldıracağız. Emeklilerimiz başı dik gezecek. İnsan odaklı büyüme ve kalkınmayı arzu ediyoruz. Biz bu ülkenin çağdaş bir ortamda yaşamasını istiyoruz. Görevimiz zor ama bizler zoru başaran insanlarız.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı