ANKARA HABERLERİ

CHP'li Böke: (Referandum sonuçları) Önümüzdeki dönemde AİHM'e başvuru yapacağız (1) 

DHA
26.04.2017 - 15:27Son Güncelleme :
CHPli Böke: (Referandum sonuçları) Önümüzdeki dönemde AİHMe başvuru yapacağız (1)
DHA

Hakime TORUN / ANKARA (DHA) - CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Referandum sonuçlarına ilişkin AİHM'e başvuru yapacaklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde AİHM'e başvuru yapacağız. Aydınlık günlerde tekrar buluşacağımızdan hiç şüphemiz yok" dedi. 

CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP MYK haftalık değerlendirme toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. AKPM'nin Türkiye'ye siyasi denetim kararı vermesini değerlendiren Böke, "Kararı d ün hep beraber üzüntüyle takip ettik. Bu karar ile Türkiye denetimden çıkan sonra da denetime alınan ilk Avrupa ülkesi oldu. Bunun siyasi bir karar olarak geçiştirilemeyecek olmasının altını çiziyoruz. Bu karar siyasi gerekçe ile falan değil, Türkiye'deki iktidarın başta OHAL olmak üzere somut uygulamaları nedeniyle verilmiştir. Alınan karar Türkiye'nin demokratik standartlardan uzaklaştığını bir ifadesidir" diye konuştu. 


(FOTOĞRAFLAR) 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Böke: (Referandum sonuçları) Önümüzdeki dönemde AİHM'e başvuru yapacağız (1)  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Böke: (Referandum sonuçları) Önümüzdeki dönemde AİHM'e başvuru yapacağız (1)  haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı