MANİSA HABERLERİ

CHP'li Biçer Sarıgöl'de üreticilerle buluştu

DHA
31.03.2017 - 17:04Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Sarıgöl ilçesinde çiftçilerle biraraya gelen CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, referandumda evet çıkması durumunda hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin elinden alınacağını ve tek kişinin eline verileceğini savundu.

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, referandum çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Sarıgöl'de CHP İlçe Başkanı Tahsin Akdeniz ve partililer tarafından karşılandı. Bir süre çarşı esnafını ziyaret ederek refarandumda 'hayır' oyu isteyen Biçer, kent meydanındaki bir kermeste kadınların arasına oturarak yufka açtı, gözleme yaptı. Sarıgöllü üreticilerin de katıldığı CHP İlçe Lokali'nde basın açıklaması yapan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, referandumda geriye sayımın başladığını söyleyerek "Çiftçilerimizin bu anayasa değişikliğinden nasıl etkileneceğini gözden geçirmek gerek. Bu anayasa değişikliği, ne çiftçinin, ne asgari ücretlinin, ne atanamayan öğretmenlerin ne de emekli ve memurların dermanı olmayacak. Tek kelime ile hakimiyet kayıtsız şartsız milletin elinden alınacak ve tek kişinin eline verilecek" dedi.

Üreticilerin kısıtlı ekonomik koşullar nedeniyle kredi desteğine ihtiyaç duyduğunu öne süren Biçer, "Ziraat Bankası'ndan alınan kredi faizi yüzde 3 iken, Tarım Kredi Kooperatifi'nden alınan kredi faiz oranı illere göre yüzde 5 ile 13 arasında değişiyor. Çiftçi mağdur, Tarım Kredi Kooperatifleri de mağdur. Bunun üzerine meclise kanun teklifi verdim. Meclisten geçti, bütçe komisyonundan da geçti. Bu kanun teklifi yasalaşırsa Tarım Kredi Kooperatifleri de düşük faizli kredi verebilecek ve geçmişe yönelik borçlar düşük faizle yapılandırılacak. Meclis yapay gündemlerle uğraşmasaydı, bu yasa iki dakikada meclisten geçecekti. AK Partili milletvekillerine sesleniyorum çiftçilerimizin sorunlarıyla uğraşın. Çiftçi milletimizin efendisidir, bunun gereğini yapın" diye konuştu. .

Vehbi SARIHAN / SARIGÖL(Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden CHP'li Biçer Sarıgöl'de üreticilerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Biçer Sarıgöl'de üreticilerle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı