Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'li Batum: Başbakan klinik vaka

  Hakan KABAHASANOĞLU / GİRESUN, (DHA)
  31.01.2011 - 15:30 | Son Güncelleme: 31.01.2011 - 15:28

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, AK Parti’nin kendisine uygun seçim tarihi hazırlamaya çalıştığını savunarak, "İsterse Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum tarihinde yapsın. Ne zaman yaparsa yapsın, bu seçimlerde ağzından çıkanı kulağı duymayan Başbakan, ağzının payını mutlaka alacaktır" dedi.

  Süheyl Batum, Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ile parti binasında düzenlediği basın toplantısında, CHP’nin seçimlerde iktidara geleceğini, bunun bir zorunluluk haline geldiğini söyledi. İktidara gelmelerinin Türk milleti, gençler ve Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli olduğunu aktaran Batum şöyle konuştu:

  "Artık neredeyse, konuştuğu zaman RTÜK’ün çocukların zarar görmemesi için televizyonlara yasak getirmek zorunda kalacağı bir Başbakanla Türkiye’nin yürütülebilmesi mümkün değil. Türkiye’de belirli yasaların çıkmasına tepki gösterenlere inanılmaz tepkiler gösteriyor. Sonra da geri dönüyor, ’Kusura bakmayın, ben biraz kızdığımda ağzımdan çıkanı kulağım duymuyor, ona verin’ diyor. Türkiye’de ve dünyada böyle bir Başbakan örneği varsa hep beraber konuşalım. Başbakanımız artık mutlaka ve mutlaka CHP’nin iktidarı ele alması gerektiğini, bunun Türkiye için bir zorunluluk olduğunu açıkça ortaya koyan bir klinik vaka haline dönüşmüştür."

  DEMOKRASİ VAAT ETTİ, DÖVEN SİSTEM GETİRDİ’

  Başbakan’ın, iktidara gelene kadar Türkiye’ye demokrasiyi, refahı, bolluğu getirecek sözler söylediğini, oysa şimdi pankart astığı için 18 aya mahkum olan çocukların yer aldığı bir siyasal rejim getirdiğini savunan Batum, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Çocuklarını, gençlerini döven bir siyasal sistem getirdi. Bunu kıracağız. Kırarken de yalan söylemeyeceğiz. CHP şunu istiyor; biz bir tek şey söylediğimizde mutlaka ama mutlaka yapacağız. Sonra razıyız. Eğer yapamazsak bizi Galatasaray maçından kaçan Recep Tayyip Erdoğan’a çevirsinler. Haziran ayından sonra bir daha çocuğumuzun ve bizim yaşadığımız gibi, ’Telefonum dinleniyor mu?’, ’Hayatımı mahvederler mi?’ diye düşünmeyeceğiz. Erdoğan’ın hoşuna gitmediği için, 1 milyar doları var dedi diye 3,5 yıldır içerde yatan gazeteciler yaratmayacağız."

  ’BAŞBAKAN AĞZININ PAYINI MUTLAKA ALACAK’

  AK Parti’nin kendisine en uygun seçim zamanını çıkarmaya çalıştığını öne süren Batum, şunları söyledi:

  "Hiç farketmez. İsterse Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum tarihinde yapsın. Ne zaman yaparsa yapsın, bu seçimlerde ağzından çıkanı kulağı duymayan Başbakan ağzının payını mutlaka alacaktır. İnsanların güveneceği, sorunları çözecek, Türk halkına layık olduğu yaşama biçimine ulaştıracak bir kadroyu çıkaracağız."

  ERGENEKON TUTUKLULARININ MİLLETVEKİLLİĞİ KONUSU

  Rüstem Batum gazetecilerin, Ergenekon davası nedeniyle cezaevine giren gazetecileri milletvekili yapacakları konusundaki açıklamasını hatırlatması üzerine şu yanıtı verdi:

  "Hiçbir zaman ısrarımdan vazgeçmedim. Ama ben milletvekili adayı yapalım demedim. Parti meclisine önereceğim dedim. Anayasa’nın açık hükmüdür. Milletvekili de yapsan yargılanmaları devam eder. Türkiye’de siyasi iktidar bir dünya kurdu. Yandaşlarını etrafına topladı. Türk halkının yapısına da aykırı olan, Atlantik ötesindeki dostlarının içinde olduğu acayip bir yapı oluşturdular. Aydınlar bugün herkesin gözünün içine baka baka, ’Boşver ya, yatsın bunlar’ diyor. Türkiye’nin görmediği şeyler bunlar. Başbakanımız 3- 4 aya mahkum oldu diye herkes üzüldü. Ancak bugün gencecik çocuklar, ’AKP’yi üniversitede istemiyoruz’ pankartı astı diye 18 ay alıyor. Bu durum karşısında Başbakan yüzünde kızarıklık bile hissetmiyor. ’Türkiye’de bu duruma insanların dikkatini çekmek lazım’ dedim. Hala ısrarlıyım. Genel Başkanımız dahil hiç kimse böyle bir şeyi sakın önerme demedi."


  DHA-Politika - Türkiye-Giresun - Hakan KABAHASANOĞLU
  2011-01-31 15:19:54
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı