Gündem Haberleri

  CHP'li başkandan pankartlı cevap

  Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, (DHA)
  25.04.2009 - 15:15 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK'ın yeni belediye başkanı CHP’li İsmail Eşref, geçen yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti nedeniyle kent merkezine, ‘Yüzyılın lideri, şehrimize hoş geldiniz' yazılı pankart astıran eski belediye başkanı AKP'li Secaattin Gonca'ya, ‘100 yılın lideri Mustafa Kemal Atatürk' yazılı pankartı astırarak yanıt verdi.

  Zonguldak'ın eski belediye başkanı AKP’li Secaattin Gonca, geçen yıl 1 Temmuz'da Zonguldak’a gelerek maden ocağına giren Başbakan Erdoğan için hazırlattığı, ‘Yüzyılın lideri, şehrimize hoş geldiniz' yazılı pankartı, kentin en işlek caddesi Gazipaşa'ya astırdı. Başkan Gonca'nın bu pankartı kentte tepkilere neden oldu. 29 Mart seçimlerinde kentin yeni belediye başkanı olan CHP’li İsmail Eşref, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında afiş ve bayraklarla süslenen Gazipaşa Caddesi’ne, ‘100 yılın lideri Mustafa Kemal Atatürk' yazılı pankart astırdı.

  Başkan Eşref, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yüzyılın liderinin Atatürk olduğunu bir kez daha anımsatmak amacıyla bu pankartı astırdığını belirterek, şöyle dedi:

  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ümüz çocuklarımıza armağan etmiştir. Biz de, 23 Nisan’da çocuklarımıza Atatürk'ün yüzyılın lideri olduğunu anlatmak istedik. Daha önce Başbakan için asılan yazı yanlıştı. Ben de bu pankartı astım. O nedenle düzeltilmiş oldu. 100 yılın lideri Atatürk'tür. Atatürk'ten büyük lider yok. Hiç kimse de bunun önüne geçemez. Çocuklara da bunun doğrusunu anlatmak istedim. Bunu herkes biliyor zaten, biz de anımsatmış olduk.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı