Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'li Başkan paylaştı... 'Makiniste teşekkürler'

  Taylan YILDIRIM/İZMİR (DHA)
  01.06.2017 - 11:52 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yol kenarına park eden minibüs sürücüsü, tramvay hattının kenarında namaz kılmaya başladı. Bu sırada sefer yapan tramvay hat üzerinde durdu ve makinist namazın tamamlanmasını bekledi. Görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken, Karşıyaka Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Mutlu Akpınar da Twitter hesabından, "Makiniste teşekkürler" mesajını paylaştı.

  Karşıyaka’da seferlerine bir süre önce başlayan tramvay hattında yaşanan olay, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bir minibüs sürücüsü, namaz vaktini kaçırmamak için Yalı caddesi üzerinde aracını park ettikten sonra, yol kenarındaki tramvay hattı üzerinde, namaza durdu. Bu sırada seferini yapan tramvay makinisti, namaz kılan kişiyi fark ettikten sonra, ilk önce yakınında durdu. Ardından da yolcularıyla namazın bitmesini bekledi.

  Bu anlar, balkonda bulunun vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde, namazını tamamlayan vatandaşın hızla ayağa kalkıp eliyle tramvayı kullanan makiniste ve içerisindeki yolculara teşekkür ettiği de görüldü. Daha sonra sürücü minibüsüyle yoluna devam etti. Tramvay da seferini tamamlamak üzere hareket etti. Tramvay makinistinin davranışını kayıt sırasında takdir eden vatandaşlar, bu görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı.

  Görüntüler kısa sürede onlarca kişi tarafından, sosyal medya hesaplarından paylaşılınca binlerce kişiye ulaştı. Karşıyaka Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Mutlu Akpınar da, görüntüleri kendi sosyal medya hesabından paylaştı ve İzmirli ve Karşıyakalı hoşgörüsünde vurgu yaptı. CHP'li Akpınar, Twitter hesabından, "Her fırsatta dini siyasete alet edenlerin, İzmir ve Karşıyaka'nın hoşgörüsünden öğreneceği çok şey var. Makiniste teşekkürler.." mesajını yayınladı.

  Etiketler: izmir , Karşıyaka
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı