ANKARA HABERLERİ

CHP'li Atıcı: Yükselen seslerin Türkiye'yi daha iyi yönetme sevdasından kaynaklandığını düşünüyorum

DHA
03.05.2017 - 15:48Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA) - CHP'li Aytuğ Atıcı, parti içinde CHP'nin olağanüstü kurultaya gitmesinin istendiğinin anımsatılması üzerine "Elbette parti içi müdacadele yapılacaktır. Kurultay talepleri olacaktır ve parti için mücadele başlayacaktır. Ancak sayın genel başkanımız olağan kurultay sürecini başlatacağını ifade etmiştir. Kurultay taleplerinin anlamlı olduğunu düşünmem. Olağan sürece girmiş kurultayda yarışacak arkadaşlarımızın önünde fırsat vardır, çalışır, mücadele ederler. Yükselen seslerin daha çok özgürlük, parti içi demokrasi ve Türkiye'yi daha iyi yönetebilme sevdasından kaynaklandığını düşünüyorum" dedi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin olağanüstü kurultaya gidip gitmeyeceğine ilişkin "Kurultay, CHP'nin ayakta durmasını sağlayan en öneml yapıdır. Tarih boyunca CHP bu kurultaylardan güç alarak yoluna devam etmiştir. Parti içinde mücadele edebilmek son derece onurlu bir iş ve mübahtır. CHP'nin genel başkanlığı gibi şerefli onurlu bir mertebeye gelmek için çalışabilmek çok önemlidir. Bu özgürlüğü hissedebilmek CHP'nin en önemli özelliğidir bu. Bunu yaparken hepizimin birinci sıraya ülkemizi, ikinci sıraya partimizi, üçüncü sıraya kendimizi koymamız gerekir. Elbette parti içi müdacadele yapıcaktır. Kurultay talepleri olacaktır ve parti için mücadele başlayacaktır. Ancak sayın genel başkanımız ohlağan kurultay sürecini başlatacağını ifade etmiştir, bir yenilenme sürecine girmek üzeredir. Kurultay taleplerinin anlamlı olduğunu düşünmem. Olağan sürece girmiş kurultayda yarışacak arkadaşlarımızın önünde fırsat vardır, çalışır, mücadele ederler. Bunu yaparken ülkemize partimize zarar vermeyeceğiz. Dikkatli değerlendirmek lazım. Yükselen seslerin daha çok özgürlük, parti içi demokrasi ve Türkiye'yi daha iyi yönetebilme sevdasından kaynaklandığını düşünüyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Atıcı: Yükselen seslerin Türkiye'yi daha iyi yönetme sevdasından kaynaklandığını düşünüyorum hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Atıcı: Yükselen seslerin Türkiye'yi daha iyi yönetme sevdasından kaynaklandığını düşünüyorum haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  27 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:01
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı