Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'li Arıtman'dan Başbakan'a Talabani ricası

  ANKA
  30 Ekim 2007 - 14:27Son Güncelleme : 30 Ekim 2007 - 14:32

  CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, son günlerde gündeme gelen bir tartışma konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan bir “rica” da bulundu. Arıtman, Meclis’te yazılı bir açıklama yaparak, karşılama töreninde askerlerin Talabani’ye, “sağ ol” deme mecburiyetinde bırakılmamasını istedi.

  Arıtman, önümüzdeki günlerde Irak Devlet Başkanı Talabani’nin Türkiye’ye geleceği ve devlet başkanlarına uygulanan karşılama töreni ile karşılanacağının söylendiğini bildirdi.                 
   
  Arıtman, bu törende konuk Başkan’ın merasim kıtasını,”Merhaba asker” diye selamladığını, askerlerin de “sağ ol” karşılığını verdiklerini hatırlattı. 

  “TALABANİ PKK’YA YATAKLIK YAPAN BİRİ”

  Arıtman, Talabani’nin PKK terör örgütünü “koruyan, kollayan ve hatta yataklık yapan biri” olduğunu söyledi. Arıtman, PKK’lı teröristleri teslim etmesi istenildiğinde, Talabani’nin, “Hiçbir Kürt’ü vermem, kedi bile vermem” diyecek kadar “küstahlaştığını” bildirdi.

  Arıtman, Başbakan’a seslenerek şunları söyledi:

  “Sayın Başbakan, sizden ricam, Talabani’nin Türkiye’ye gelişindeki karşılama töreninde askerimizi bu adama,’sağ ol’ deme mecburiyetinde bırakmamanızdır. Kardeşlerini, silah arkadaşlarını PKK’nın hain tuzaklarında, kahpe saldırılarında şehit veren askerimizi bu hainin önünde selam durmak, sağ ol demek durumunda bırakmayın. Aksi durum sadece askerlerimizin değil bütün bir milletin bağrına hançer gibi saplanacaktır. Milletimizin bu hassasiyetini dikkate alacağınızı umarım.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı