BALIKESİR HABERLERİ

CHP'li Akın elektrik fiyatlarını sordu

DHA
14.04.2016 - 16:38Son Güncelleme :

CHP'li Akın elektrik fiyatlarını sordu

DHA

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında elektriğin ucuz verileceği açıklamasını hatırlatarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın yanıtlaması istemiyle elektrik fiyatları ile ilgili soru önergesi verdi.
CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A. Ş.'nin (TETAŞ), dağıtım şirketlerine 1 Nisan-30 Haziran tarihlerinde elektriği ucuz vereceğini, düşmekte olan elektrik fiyatlarının yükselmesi için bazı santrallerde üretimin yavaşlatıldığını yada durdurulduğunu iddia etti. Akın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a, kamu elektrik santrallerinde üretimin düşürülmesinin nedenini, Türkiye'de üretilen elektriğin büyük bir bölümünün doğalgazdan üretildiğini, ithal edilen doğalgaz fiyatının düşerken elektrik fiyatlarında indirim yapılmamasının nedenini sordu.
Akın, Berat Albayrak'ın yanıtlaması için verdiği soru önergesinde "1 Mart 2016 tarihinden itibaren bazı doğalgaz santrallerinde elektrik üretimi miktarının düşürüldüğü, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren de bazı doğalgaz ve Afşin Elbistan ile Çanakkale kömür santrallerinde üretimin durdurulduğu veya kısıldığı iddiaları doğru mudur? Düşmekte olan elektrik fiyatlarının yükselmesini sağlamak amacıyla bu santrallerin üretimlerinin durdurulduğu iddiaları doğru mudur? Önümüzdeki dönemlerde tüketici elektriği fiyatları artacak mıdır? Artacak ise bu artışlar vatandaşlarımızın elektrik faturalarına yansıyacak mıdır? TETAŞ'ın 1 Nisan-30 Haziran 2016 tarihleri arası için dağıtım şirketlerine verdiği elektriğin fiyatında indirim yaptığı, ancak bu indirimin tüketicilere yansıtılmadığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise dağıtım firmalarına ucuza verilen elektriğin tüketicilere pahalıya satılmasının nedeni nedir?" gibi soruları yöneltti.

Hilmi DUYAR/BALIKESİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden CHP'li Akın elektrik fiyatlarını sordu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Akın elektrik fiyatlarını sordu haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı