Gündem Haberleri

  CHP'li Ağyüz: Tutarlı yeni bir isme ihtiyaç var

  ANKA
  17.05.2010 - 13:13 | Son Güncelleme:

  CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı rahatlatmıştır, önemli olan bundan sonraki aşama” şeklinde değerlendirdi.

  Ağyüz yaptığı değerlendirmede, toplumun beklentisinin, hafta sonu yapılacak kurultaydan CHP’nin yenilenerek çıkması olduğunu belirterek, “Gelişmeler, Kılıçdaroğlu’nda düğümlenmişti. Ortak payda Kılıçdaroğlu ismiydi. Onun için adaylığını açıklaması rahatlatmıştır. Ben Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesinden yanayım. Önemli olan bundan sonraki aşama. Milletvekillerimizin, il başkanlarımızın, kurultay delegelerimizin, partili kamuoyunun yenileşmenin başlangıcına elele destek vermesi lazım. Bireysel olarak siyasi geleceğimizi değil, ülkemizin geleceğini partimizin geleceğini düşünmek zorundayız. Deniz Baykal istifa erdemliliğini gösterdi. Bundan sonra destek vererek bir kez daha kamuoyunun takdirini kazanacaktır” diye konuştu. Baykal’ın yaptığı açıklamalardan, yeniden aday olmayacağı anlamının çıktığını belirten Ağyüz, Genel Sekreter Sav’ın desteğinin önemli olduğunu da vurguladı. Ağyüz, “komplolara karşı durmak için yenilenmeden başka çıkış yolumuz yok. Tutarlı yeni bir isme yeni bir harekete ihtiyaç var” dedi.

  CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

  Bu arada sayılarının 50-60 kadar olduğu belirtilen CHP milletvekili, saat 13.30’da TBMM'de Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyen bir açıklama yapması bekleniyor. CHP’li milletvekilleri Baykal’ın ise önümüzdeki kurultayda aday olmamasını isteyecek.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı