DENİZLİ HABERLERİ

CHP'den yöneticilere suç duyurusu

DHA
29.03.2016 - 16:44Son Güncelleme :
DHA

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, çözüm sürecinin uygulandığı dönemdeki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dönemin bakanları Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan ve Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve dönemin il valilileri hakkında 'terör örgütüne yardım ve yataklık" suçu işlendiği ddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Denizli Adliye Sarayı'na bir grup partili ile giden CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, terör örgütünün lideri ve üyeleriyle çözüm süreci adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve talimatıyla, AK Parti hükümeti üyeleri ve bürokratları tarafından bir dizi görüşmeler yapıldığını savunarak 'terör örgütüne yardım ve yataklık" suçu işlendiği ddiasıyla Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Sancar, "Görüşmeler yapılırken, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve partimizin tüm kademeleri, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması için uyarılarda bulundu. Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinen gerçektir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir. Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır. Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte dönemin bakanları Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan ve Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve dönemin il valilileri hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden CHP'den yöneticilere suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'den yöneticilere suç duyurusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı