Ege Haberleri

EGE

  CHP'den şok iddia

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  25 Eylül 2013 - 15:17Son Güncelleme : 25 Eylül 2013 - 15:16

  DENİZLİ'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın halka sesleneceği Çınar Meydanı ve çevresindeki esnafın polis tarafından fişlendiğini iddia etti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü saat 16.30'da Delikliçınar Meydanı'nda halka seslenip, toplu açılış yapacak. Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı ekipleri, Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle güvenlik önlemleri almaya başladı. CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise, üniformalı polislerin Çınar Meydanı'ndaki esnafı dolaşıp GBT sorgulamasından geçirdiğini savundu. Partisinde basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, “Başbakan'ın mitingi öncesi Çınar esnafı fişleniyor. Esnafın ‘Neden bize GBT sorgusu yapıyorsunuz’ sorusuna ‘Başbakan Erdoğan geliyor. Bu resmi bir prosedür’ gibi yanıtlar verildiğini öğrendik. Bu yasal değil. Güvenlik gerekçesiyle halkı ve esnafı fişleyemezsiniz. Gittiği her yerde halkın tepkisiyle karşılaşan binlerce koruma ile gezen Başbakan, Çınar esnafından korkmaktadır. Acaba kimlik bilgisi toplanan esnaf araştırıldığında AKP'li olmadığı ortaya çıkacak olursa işyerinin önü polis kuşatmasına mı alınacaktır” diye konuştu.

  Çınar Maydanı'nın dar bir alan olduğunu kaydeden CHP'li Çavuşoğlu, basın açıklamasının sonunda Başbakan Erdoğan'ın kent merkezindeki seçmenine hitap için özellikle Çınar Meydanı'nın seçildiğini öne sürdü. Meydanın küçük kitleler tarafından rahatlıkla doldurabilecek bir alan olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, “Oy kaybeden ve küçülen, yalanlarıyla halkı bıktıran AKP Çınar Meydanı'nın fiziki yapısından medet umarak görsel bir şov peşindedir. Bu dar alanda yüksek katılım yalanının arkasına sığınacaklardır. Çınar Meydanı'nda miting yapmak yıllar önce yasaklandı. AKP, şimdi kendisi bu yasağı deliyor” ifadelerini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı