Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'den şehit babasına mektup ve çek

  Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  13 Ekim 2007 - 17:17Son Güncelleme : 13 Ekim 2007 - 18:17

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şırnak'ta teröristlerin hain saldırısında şehit olan 13 askerden Şanlıurfalı Piyade Onbaşı Kasım Aksoy ile Piyade Çavuş Mehmet Uyar’ın ailesine mektup ve çek gönderdi.

  Şehit Kasım Aksoy’un Beşatlı Köyü’ne taziye ziyaretinde bulunan CHP Genel Saymanı Mahmut Yıldız, burada şehidin yakınlarıyla bir araya gelerek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın selamı ve başsağlığı dileklerini iletti.

  Bir süre şehit ailesiyle görüşen Yıldız, daha sonra yanına getirilen şehit Kasım Aksoy’un yetim kalan kızları Zeliha ve Güneş'i kucağına alıp sevdi. Gözyaşları dinmeyen minik yavrular daha sonra kadınlar tarafında bulunan annelerinin yanına götürüldü. Baykal’ın gönderdiği mektup ve çekleri Aksoy ailesine teslim eden Yıldız, daha sonra Onikiler Mahallesi’nde bulunan Şehit Onbaşı Mehmet Uyar’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunup aileye mektup ve çeki takdim etti. Şehit yakınlarına verilen çekin miktarı açıklanmadı.

  Baykal, şehit ailelerine gönderdiği mektupta “Şehitlerimize layık olmanın yolu teröre kimsenin sahip çıkmaması, himaye etmemesi, mazur görmemesi ve meşrulaştırmamaya çalışmasıdır. Şehitlerimize gazilerimize layık olmanın en önemli unsuru ise, onların ailelerine, anne ve babalarına, eş ve çocuklarına, yakınlarına sahip çıkmak, onları kucaklamak, ömür boyu insanca bir yaşama kavuşturmaktır” dedi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı