DENİZLİ HABERLERİ

CHP'den 'hayali konut projesi iddiası

DHA
19.04.2016 - 16:51Son Güncelleme :
DHA

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, AK Parti'nin 7 Haziran seçimleri öncesi Denizli'de seçim vaadi olarak duyurduğu 250 lira taksitle 25 bin konut yapma sözünün hayal olduğunu öne sürerek, "Ortada ne bir arsa, ne bir arazi, ne de proje var" dedi.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, 7 Haziran seçimleri öncesi AK Parti'nin dar gelirli vatandaşlara ayda 250 lira taksitle 25 bin konut yapılacağı vaadettiğini hatırlatarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın soru önergesine verdiği yanıtla projenin hayal olduğunun ortaya çıktığını iddia etti. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Kazım Arslan, "Bakana bütçe görüşmelerinde açıkça sordum. Cevabı iki ay sonra gecikmeli geldi. Yanıt geciktiği gibi, proje de gecikmeye devam ediyor. Seçim haftasında Denizli'nin her tarafına astıkları afişlere 'Merkezde ve ilçelerde araziyi bulduk, projeler hazır' yazdılar. Ama bu hafta gelen cevap ile gösterdi ki her şey bir hayal projesiymiş ve yurttaşlarımızın umutlarının sömürüldüğü ortaya çıkmıştır. Ortada ne bir arsa, ne bir arazi, ne de proje var. Böylece hemşehrilerimizin konut edinme beklentileri boşa çıkmış, bu hayali projeler ve beyanlar ile halkımızı kandırmışlardır" dedi.

AK Parti iktidarının Denizli'de hayal tüccarlığı yaptığını, binlerce işçi, emekli ve dar gelirliyi aldattığını iddia eden Arslan, "Siyasi iktidar Denizli'de hayal tüccarlığı yapmış, binlerce işçimizi, emeklimizi ve dar gelirlimizi yok yere konutla aldatmış hemşerilerimizin oylarını almış ve sonrada üstüne yatmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanı soruma, 'TOKİ tarafından Denizli merkez ve ilçelerde arsa ve arazi temini yönünde çalışma başlatılmış' yanıtı verdi. Öyle anlaşılıyor ki ortada hiç bir şey yoktur. Hani arazi 1 Kasım'dan önce hazırdı, hani her şey tamamdı? Bakanın ifadesine göre, konut maliyetlerini düşürmek için özellikle hazineye ait taşınmazlar üzerine çalışmalar yapılmaktaymış, henüz bitmemiş. Hani konutların yeri yurdu ve projeleri hazırdı, gerekli izinler alınmıştı? Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanı'na ve Büyükşehir Belediye Başkanı'na soruyorum; Bu nasıl bir siyaset? Arazisi ve planları belli olmayan hayallerle daha ne kadar Denizlililerin ev sahibi olmasını başka bahara bırakacaksınız? Artık bu oyuna bir son verin. Denizli'de 25 bin konut sözünüzü gün geçirmeden lütfen yerine getirin, sözünüzü ve vaadinizi tutun. Bir an önce bu töhmetten kurtulun" diye konuştu.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden CHP'den 'hayali konut projesi iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'den 'hayali konut projesi iddiası haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı