Gündem Haberleri

  CHP'de kurultay tartışması

  (ANKA)
  26.07.2007 - 22:22 | Son Güncelleme:

  CHP’de seçim sonuçlarının masaya yatırıldığı Merkez Yönetim Kurulu (MYK)toplantısında “olağanüstü kurultay” tartışması yaşandı.

  ANKA’nın edindiği bilgilere göre, tüm üyelerin istifalarını sunduğu toplantıda "olağanüstü kurultay” tartışması da yaşandı. Toplantıda sözalan CHP Genel Sekreteri Önder Sav, görüşlerini açıklarken Baykal’a, “Tepki size. Kurultaya giderek güven tazeleyelim” önerisi getirdi.

  Sav, MKY üyelerinin istifalarının çözüm getirmeyeceğini belirterek olağanüstü kurultayda Parti Meclisi’nin de yenilenmesi gerektiğini savundu. Ancak, Baykal, Sav’ın önerilerini ve MYK üyelerinin istifalarını kabul etmedi.

  Kulislerde, Deniz Baykal’ın, Cumhurbaşkanlığı ve yaklaşan yerel seçimleri de dikkate alarak, olağanüstü bir kurultay çağrısının yapmasının beklenmediği ifade edilirken, kurultay kararının sadece “Parti Meclisi’ni yenileme” gündemiyle de alınabileceği belirtildi. Öte yandan, bazı CHP’li yöneticiler olağanüstü kurultay kararı alınmasının CHP için herhangi bir sıkıntı yaratmayacağının altını çizerken, partinin yenilenmiş bir kadro ile yerel seçimlere girmesinde yarar olduğu görüşünde.

  Bu doğrultuda, 2 Ağustos’ta toplanacak olan Parti Meclisi toplantısında bir değerlendirme yapılacağı kaydedildi.

  CHP, PM toplantısının ardından İl Başkanlarını Ankara’da toplayacak. İl Başkanları’ndan bölgelerine ilişkin rapor isteyecek olan yönetim, özellikle doğu ve güneydoğuda alınan ağır yenilginin nereden kaynaklandığını sorgulayacak.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı