Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'de ilginç iddia

  Okan KONURALP/ANKARA
  19 Temmuz 2012 - 13:51Son Güncelleme : 19 Temmuz 2012 - 16:10

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin iki gün süren 34. Olağan Kurultayı’nda en üst karar organı olan Parti Meclisi’nde yer alan 60 isim, geçici sonuçlara göre ilan edilmişti. İki ayrı bilgisayardan sonuçları giren Çankaya İlçe Seçim Kurulu, oyları topladığında teknik bir hata yapıldığını belirledi. Tutanaklar incelenerek bu hata giderildi ve geçici sonuçlara göre PM listesi belirlendi.

  İTİRAZ SÜRESİ İKİ GÜN

  Ancak sonuçlara iki gün içinde itiraz hakkı bulunuyor. Bazı sandıklarda hatalı tutanak düzenlendiği iddiasıyla yapılan itirazları Çankaya İlçe Seçim Kurulu ayrıca değerlendirecek.

  İLGİNÇ İDDİA

  Kurultayda CHP delegeleri, 100 sandıkta oy kullanıldı. Geçici sonuçların ilan edilmesiyle ortalık karıştı, bazı adaylar tutanaklarda yanlışlık olduğunu iddia ettiler. Yaklaşık 60 sandıktaki sonuçlara itiraz edildiği bildirildi.

  TUTANAKLAR HATALI

  Sandık tutanaklarında hatalar yapıldığı iddiası da ortalığı karıştırdı. Bu iddiaya göre, 4, 5, 6, 7, 8 ve 18 numaralı sandık tutanaklarında sıkıntı olduğu ortaya çıktı. 4 numaralı sandıkta geçerli 44 oy kullanılmasına rağmen Haluk Koç, Şavak Pavey, Adnan Keskin’in 53 oy aldığı tutanakta görüldü. 8 numaralı sandık sonuçlarında ise geçerli oy ile alınan oy arasındaki farkın daha da açıldığı görülüyor. Bu sandıkta 43 geçerli oy varken, yine bu üç isme 53 oy çıktığı tutanağa işlenmiş. Diğer sandıklarda da ağırlıklı olarak bu üç isim, geçerli oylardan daha fazla sayıda oy almış görülüyor. Ancak 9 numaralı sandıkta ise Adnan Keskin’e 4 oy yazılırken, gerçek oyun 41 olduğu belirtiliyor.

  İŞTE PM LİSTESİ

  Çankaya İlçe Seçim Kurulu, bilgisayar kaynaklı hatayı giderdikten sonra yeniden belirlediği Parti Meclisi listesini CHP’ye iletti. Buna göre Parti Meclisi üyeleri ve aldıkları oylar şöyle:

  NOT: LİSTELERİN BÜYÜK HALLERİNİ GÖRMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

        

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı