Ege Haberleri

EGE

  CHP'de gündem İzmir

  Banu ŞEN/HÜRRİYET
  06 Eylül 2013 - 10:54Son Güncelleme : 06 Eylül 2013 - 11:00

  Hafta başında, 2 Eylül’de aday adaylarının başvuru dosyalarını alan CHP Genel Merkezi hızla değerlendirmelere başladı.

  Beş Parti Meclisi (PM) üyesi milletvekilinden oluşan seçimden sorumlu heyete, hazırlanan dosyalar sırayla sunulurken, 75 ilin ilk değerlendirmesinin yapıldığı kaydedildi. CHP Genel Merkezi’nden öğrenilen bilgiye göre, hafta boyunca her il tek tek masaya yatırıldı. Bugün ise genel merkezin masasında İzmir var. Değerlendirmelerin son gününde de Ankara ele alınacak.
  En doğru adayı belirlemeyi ve tabanın sesine kulak vermeyi amaçlayan sistem şöyle işliyor; o ilin milletvekilleri, il başkanı ve sorumlu gözetmeni hazırladıkları raporları Adnan Keskin, Bihlun Tamaylıgil, Gökhan Günaydın, Bülent Tezcan ve Umut Oran’dan oluşan seçimden sorumlu heyete sunuyor. Raporlarda özellikle il başkanının ilçelerden aldığı aday belirleme yöntemi önerilerine dikkat ediliyor. İlçelerin, “Aday ön seçimle belirlensin”, “Genel Merkez atasın” gibi önerileri değerlendiriliyor ve adaylar hakkında görüşler de belirtiliyor.

  CHPde gündem İzmir

  Yüksel “Kılı kırk yarıyoruz”
  Görüşmeye katılacak olan İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, genel merkezin en doğru adayı belirlemek için tabanı dinlediğini ve ilk kez böyle bir yöntem uygulandığını söyleyerek, “Genel Merkez örgütlerin sesini dinliyor. Görüşler alındı. Komisyona sunulacak. Parti, aday belirlemede, ilk kez böyle bir çalışma yapıyor. İlk kez uygulanan bir yöntem. Alınan kararlar PM’ye gidecek. Ve PM nihayi kararı verecek. Önce tabanın sesine kulak verilmiş oluyor. En doğru adayı belirlemek için adeta kılı kırk yarıyoruz” dedi. Öte yandan İzmir İl Başkanı Ali Engin, kendisine daha önceden gelen genelge uyarınca ilçe başkanlarından topladığı, aday belirleme yöntemi taleplerini İzmir milletvekilleriyle birlikte Genel Merkez’e bugün götürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı