Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'den Böke'nin istifasına ilginç yorum: Bizim için de sürpriz oldu

  Hürriyet Haber
  07.05.2017 - 10:39 | Son Güncelleme: 07.05.2017 - 10:47

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, CHP Milletvekili Selin Sayek Böke'nin partideki görevlerinden istifasına ilişkin, "Bizim için de sürpriz oldu. Herhangi bir emare mevcut değildi" diye konuştu.

  CNN TÜRK'ten Duygu Demirdağ'ın sorularını cevaplayan Aksünger, "Bizim için de sürpriz oldu. Herhangi bir emare mevcut değildi" dedi.

  Erdal Aksünger, "Bütün herkesin açıklamalarının üst üste gelmesi, partiyi karıştırmak daha doğrusu kaotik bir ortama sürüklemek gerçekten sıkıntı verici bir konu. O yüzden herkesin birden aynı dinamikten bunu yapmasını ben sadece ve sadece parti içi iktidar savaşı olarak görüyorum" açıklamasında bulundu.

  Selin Sayek Böke istifa ettiSelin Sayek Böke istifa etti

  CHP BUGÜN OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR 

  CHP Parti Meclisi (PM) Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna (YDK) sevkini görüşmek üzere bugün olağanüstü toplanacak.

  Çarşamba günkü Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, Sağlar hakkında disiplin soruşturması başlatılması için PM'den talepte bulunulmasına oy birliği ile karar verilmişti. MYK'nın ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından PM üyelerine olağanüstü toplantı çağrısı yapıldı.

  CHP PM'nin bugün saat 13.00'te parti genel merkezinde yapılacağı bildirildi.

  PM'nin tek gündem maddesi ise Sağlar'ın durumu. PM'den, Sağlar için "kesin çıkarma" başlığının bulunduğu tüzüğün 70'inci maddesi ile tedbirli olarak YDK'ya sevk edilmesi istenecek.

  Çağrı yazısında Sağlar için tüzüğün 68'inci maddesinin F fıkrasının uygulanması da isteniyor.

  Kılıçdaroğlu: Ok yaydan çıktıKılıçdaroğlu: Ok yaydan çıktı

  MYK'DA REVİZYON OLABİLİR

  Parti kulislerinde uzun süredir konuşulan "Kemal Kılıçdaroğlu'nun MYK revizyonu yapacağı" iddiası ise son gelişmelerle hız kazanabilir.

  Kılıçdaroğlu'nun sadece parti sözcülüğüne atama yapmayıp, sınırlı da olsa MYK'da değişikliğe gidebileceği belirtiliyor. Bunun da zamana yayılmadan birkaç gün içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

  CHPden Bökenin istifasına ilginç yorum: Bizim için de sürpriz oldu

  İŞTE SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı