Ege Haberleri

  CHP'de 9 Eylül seferberliği

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  07.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de CHP yöneticileri, 9 Eylül seferberliği başlattı. İzmir'in kurtuluşu ve partinin kuruluşu nedeniyle 30 bin kişilik yürüyüş organize edildi.

  CHP, İzmir'in kurtuluşun 90'ıncı, partinin kuruluşunun 89'uncu yıldönümü nedeniyle en az 30 bin kişinin katılacağı yürüyüşe hazırlanıyor. CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanlarının katılımıyla toplantı yaptı. İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya Bornova, Kınık, Menderes, Menemen, Seferihisar, Selçuk ve Torbalı dışındaki belediye başkanlarının tamamı katıldı. Basına kapalı toplantının ardından açıklama yapan Engin, 9 Eylül Pazar günü saat 10.30'da Basmane Meydanı'ndan, Cumhuriyet Meydanı'nda kadar yürüneceğini belirterek, bu yürüyüşe en az 30 bin kişinin katılmasını istediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin her ilçeden ücretsiz otobüs kaldıracağını ifade eden Engin, aynı günün akşamı fener alayı ve Zerrin Özer konseri olacağını söyledi. İl Başkanı Engin, partinin kuruluşunun 89. yıldönümü nedeniyle her ilçede anıta çelenk konacağını, partinin kurucu İl Başkanı'nın ailesine plaket verileceğini söyledi.

  SOSYAL PROJELERE AĞIRLIK VERİN
  Engin, ilçe başkanlarından üye kayıtlarına ağırlık vermelerini kasım ayı sonunda toplu katılım töreni gerçekleştireceklerini de hatırlattı. Yerel seçimin 27 Ekim 2013 tarihinde yapılması konusunda Ak Parti ile MHP'nin anlaştığını vurgulayan Engin, belediye başkanlarından sosyal projelere ağırlık vermelerini istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı