Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'de 13 yıl sonra ikinci adam

  Okan KONURALP / ANKARA
  31 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 31 Temmuz 2012 - 08:33

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) alfabetik sırayla açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun, “CHP’de ikinci adam yok” mesajı verdiği MYK’sının en önemli koltuğuna Denizli Milletvekili Adnan Keskin oturdu.

  CHP Genel Sekreteri olarak 1999 yılında ayrıldığı partisinde, 13 yıl sonra Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Keskin, 70 yaşında. Önder Sav’la CHP örgütlerinin “ağabey” geleneğini sürdürmesine neden olan iki isimden biri olan Keskin, Deniz Baykal’dan sonra CHP Meclis Grubu’nun en eski ismi.

  CHPde 13 yıl sonra ikinci adam CHP'DE ÇIKARILABİLECEK EN İYİ KADRO

  CHPde 13 yıl sonra ikinci adam CHP'NİN YENİ MYK'SININ DETAYLARI

  Yeni MYK’nın tam listesi şöyle: AR-GE Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu–Sencer AYATA, Bilgi ve İletişim Teknolojileri-Emrehan HALICI, Dış İlişkiler ve Yurtdışı Örgütlenmeler–Faruk LOĞOĞLU, Doğa Hakları ve Sosyal Politikalar– Şafak PAVEY, Ekonomi Politikaları–Faik ÖZTRAK, Halkla İlişkiler–Gülseren ONANÇ, İdari ve Mali İşler–Umut ORAN, İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler–Gürsel TEKİN, İnsan Hakları–Sezgin TANRIKULU, İşçi ve Memur Sendikaları, Emekliler ve Emek Büroları–Yakup AKKAYA, İşveren Sendikaları ve Meslek Kuruluşları-Erdoğan TOPRAK, Kamu Politikaları ve Parti Sözcüsü–Haluk KOÇ, Parti İçi Eğitim–Perihan SARI, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri–Adnan KESKİN, Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşları- Nihat MATKAP, Seçim ve Hukuk İşleri–Bülent TEZCAN, Yerel Yönetimler–Gökhan GÜNAYDIN, Genel Sekreterlik–Bihlun TAMAYLIGİL.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı