YOZGAT HABERLERİ

CHP Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan:

IHA
12.10.2015 - 16:24Son Güncelleme : 12.10.2015 - 16:25

CHP YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYI KAYTAN, YOZGAT'IN CHP İKTİDARI İLE GELİŞECEĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan, 1 Kasım’da Yozgat’tan milletvekili seçildiğinde CHP’nin Merkez Türkiye Projesi’nin Yozgat olacağını söyledi.
Yozgat halkının AK Parti iktidarına verdiği desteğe göre Yozgat’ın altın çağını yaşaması gerektiğini ifade eden CHP Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan, “Yozgat AK Parti iktidarı ile buharlaşmıştır. Yozgatlı doğduğu toprakları terk etmiş, 250 bin Yozgatlı ekmek bulmak için başka şehirlere göç etmiştir” dedi. Esnafın, çiftçinin icralık olduğunu artık, büyük bir ekonomik krizin içerisinde yer aldığını ifade eden Kaytan, “Çiftçi 5 tonun üzerinde buğday satarsa ancak 1 ton mazot alabilmektedir. 3 ton buğday satarsa 1 ton gübre alabilmektedir. Mazot gübre fiyatları yükselirken, AK Parti iktidarında çiftçinin ürettiği ürün sürekli düşmüştür. Esnafımız sattığı ürünün yerine yenisini koymakta zorlanmaktadır, iş yapamayan esnaf, tarlasından gelir elde edemeyen çiftçi köyünü terk etmek zorunda kalmıştır” diye konuştu.
Yozgat’ta işsizliğin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu vurgulayan Kaytan, “AK Partili milletvekilleri Yozgat’a 3’üncü organize sanayi bölgesini kuracaklarını söylüyor. İkinci organize sanayi bölgesi dedikleri özel bir şahsa ait fabrika sahası. Öncelikle birinci organize sanayi bölgesinin için doldurup, orada çalışan işletmelerin, sorunlarını çözümlesinler, oradaki iş adamlarımıza destek olsunlar. Birinci organize sanayi bölgesini doldurmadan ikinci, üçüncünün sözünü vermek vatandaşı kandırmaktan başka bir şey değildir. Duble yol diyorlar. Yozgat’ın duble yol çalışmaları yılan hikayesine dönmüştür. Bir türlü bitirilemediği gibi onlarca vatandaşımız canından olmuştur. Yine hızlı teren dediler, ne zaman geleceğini bilen dahi yok. Havaalanı diye hiçbir şey yok. AK Parti olmayan şeyleri olmuş gibi göstererek vatandaşımızı kandırıyorlar” şeklinde konuştu.
ÖDÜNÇ OY İSTİYORUZ
1 Kasım’da Yozgat’ta milletvekili seçildiklerinden CHP’nin ’Merkez Türkiye Projesi’nin Yozgat olacağını ifade eden Kaytan, “Merkez Türkiye Projesi kapsamında Anadolu’ya kurulacak ’mega kent’ ile 2 milyon 200 bin kişilik istihdam yaratılacak. Projenin en önemli olan kısmı Türkiye’nin ortasında olması, limanlara eşit mesafede olması, ulaşımı kolay olmasıdır. Biz Yozgat’tan milletvekili seçildiğimizde bu projeli Yozgat’a uygulayacağız. O yüzden biz bütün halkımızda bir defaya mahsus ödünç oy istiyoruz. Biz söz verdiklerimizi yapamaz isek sandıkta hesabini bize zaten soracaklardır. Biz Yozgat için Yozgatlı için, Türkiye için yola çıktık. 1 Kasım seçimleri çok önemli bir seçimdir. Vatandaşımızın sandık başında vicdanını dinlesin bugünkü durumdan memnun ise oyunu versin, memnun değil ise CHP’ye oy vermelerini istiyorum. Sandığa gittiğiniz zaman elinizi vicdanınıza koyun eğer karnınız tok, uykunuzu rahat uyuyorsanız bildiğinizi yapın, ama karnınız aç, uyku uyuyamıyorsanız, çocuklarınızı okutamıyorsanız buyurun CHP’ye 1 Kasım da oy verin” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden CHP Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan: haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:47
  • Yatsı
   20:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı