Ege Haberleri

  CHP’ye dönüşler hızla sürüyor

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  30.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa seçilmesi ile birlikte kendini gösteren iktidar coşkusu İzmir’de de hissedildi. 70 kişi daha, düzenlenen törenle CHP saflarına katıldı.

  SON iki günde partiye kayıt yaptırmak için Narlıdere CHP İlçe Binası’na akın eden vatandaşlar da bu tabloya eklenince, Kılıçdaroğlu rüzgarını arkasına alan 70’i DSP’li olduğu söylenen 300’e yakın Narlıdere’li, CHP rozeti taktı. Narlıdere DSP’nin diğer üyelerinin de önümüzdeki günlerde gruplar halinde CHP’ye katılacağı belirtildi.

  TAM KADRO KATILIM

  İlçe binasında düzenlenen törene Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur, Narlıdere CHP İlçe Başkanı Asker Güneş, Balçova CHP İlçe Başkanı Mustafa Moroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun danışmanı Bilgin Erünal, DSP eski İlçe Başkanı ve yerel seçimlerdeki Belediye Başkan Adayı Sinem Civan her iki partinin gençlik ve kadın kolları üyeleri ile birlikte çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

  İKTİDARA DOĞRU

  Törende konuşan Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur, iktidar yolunda desteğe gelen tüm Narlıdereliler’i kutladığını belirtti. Batur “Son günlerde, Türkiye’nin siyasi gündeminde bambaşka bir rüzgarın esteğine vurgu yaparak “Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP’nin iktidar koşusu başladı. Hedefe doğru depar atarak ilerliyoruz. Sekiz yıldır bu ülkeyi karanlığıa sürüklemek için uğraşanlar, CHP’nin dimdik ayakta durduğunu görünce paniklemeye başladı. Bu iktidarı ülkenin başından kovmaya ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapmaya söz veriyoruz. Yerel seçimlerde Narlıdere’de yüzde 71 oy aldık. Bu yetmez. Bir sonraki seferde yüzde 80’i aşmalıyız. Bu amaçla sokak sokak gezmeye hazırız” diye konuştu.
  CHP Narlıdere İlçe Başkanı Asker Güneş ise “Adım adım değil, koşa koşa iktidara gidiyoruz. İktidarın ayak sesleri Narlıdere’den duyuldu” dedi.

  DİĞERLERİ DE GEÇECEK

  2007- 2009 yılları arasında DSP İlçe Başkanlığı görevini yürüten, partinin Narlıdere’deki lideri olarak kabul edilen Sinem Civan da CHP’ye katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İlk etapta 70 kişinin coşkuya ortak olduğunu, önümüzdeki günlerde diğer DSPliler’in de CHP’ye katılacağını belirten Civan “AKP’nin loş ışığı gözümüzü yordu. CHP’nin okları ile ampulü patlatmak için burdayız” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı Batur ve İlçe Başkanı Güneş, partiye yeni katılım gösterenlere üyelik rozetlerini bizzat taktı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı