Ege Haberleri

  CHP’ye bir isim önermedim

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  05.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni açıklanan CHP il yönetiminde ağırlığı olduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Bir kişi bile önermediğini söyleyen Kocaoğlu, “Üzerime vazife olmayan hiçbir işe karışmam” dedi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, partisi CHP’nin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yeni açıklanan yönetimde ağırlığı olduğu yönündeki iddiaları reddetti, “Yönetime bir kişi bile önermedim. Bu iddiaların nokta kadar aslı yok” dedi.
  İzmir’de yedi yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan Kocaoğlu, “Üstüme vazife olmayan hiçbir işe karışmam. Belediyenin dünya kadar sorumluluğu, işi, projesi var. Ben yıllardır Tacettin Bayır’ı (CHP İl Başkanı) tanıyan biriyim. Hep birlikte parti için çalışıyoruz. İl başkanımızın atanmasında en ufak bir öneride, istekte, talepte bulunmadım. Çünkü benim işim değil” diye konuştu.
  Başımızın üstünde yeri var
  Her kim gelirse gelsin çalışacağını, elinden gelen katkıyı vereceğini dile getiren Başkan Kocaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Böyle bir istekte bulunmam söz konusu olamaz. İl başkanı atanmış, yönetim kurulunu seçecek. Örgütün ilçe başkanları var, kanaat önderlerinin görüşünü alacak ve kendi çalışacağı listeyi yapacak. İl başkanının yaptığı yönetimin başımızın üstünde yeri var. Tüm samimiyetimle söylüyorum; bir kişiyi bile önermedim, önermem ve seçilen arkadaşlarımın içinde hiçbir müdahalem yok. Hepsi bu partiye emek vermiş insanlar.”


  En büyük destek yatırımlarımız


  Başkan Aziz Kocaoğlu, seçim sürecinde örgüt disiplini içinde çalışacağını belirterek, bir belediye başkanının partisine vereceği en büyük desteğin yatırımları olduğunu vurguladı. Kocaoğlu şunları kaydetti: “Genel Başkan’dan gelen bilgiler, broşürler, yazılı kaynaklar çerçevesinde il başkanının organizasyonunda üzerimize ne görev düşüyorsa yapacağız. Örgüt disiplini içinde çalışacağız. Ben başından beri şuna inanıyorum: Bir belediye başkanının seçimde çalışması, ziyaretler yapması, propaganda çalışmalarına katılması görevi. Ama en büyük desteğin görev süresi içinde yaptığı halka yönelik çalışmalar, bulduğu çözümler, projeler olduğunu düşünüyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı