KASTAMONU HABERLERİ

CHP Vekil Adayı Çelebioğlu:“türkiye’nin En Önemli Sermayesi İyi Eğitim Almış Nesildir”

IHA
27 Eylül 2015 - 18:20Son Güncelleme : 27 Eylül 2015 - 18:21

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) KASTAMONU 1’NCİ SIRA ADAYI HÜSEYİN SELAMİ ÇELEBİOĞLU 2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI. (MUHAMMED KÖMEÇOĞLU - KASTAMONU / İHA )

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu 1’nci Sıra Adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Çelebioğlu, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulunarak öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını, başta öğrenciler, öğretmenler ve veliler olmak üzere toplumun tüm kesiminin yaşadığını kaydeden CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Milli Eğitim’in gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha çok memlekete ahlâklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette, dürüst, düşünceli, iradeli, hayatta rastlayacağı engelleri aşmaya kudretli, karakter sahibi genç yetiştirmektir. Bunun için de öğretim programları ve sistemleri ona göre düzenlenmelidir’ sözlerinden hareketle iyi eğitim ve öğretim almış neslin Türkiye’nin en önemli sermayesinin olduğunu vurguladı.
En büyük savaşın, cahilliğe karşı yapılan savaş olduğuna dikkat çeken Hüseyin Selami Çelebioğlu, “Eğitim sorunlarını çözen toplumlar her alanda gelişen toplumlar olmuştur. Ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alması yolunda hedefimiz eğitim ve öğretimde kaliteyi artırmak olmalıdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Ancak hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz açısından var olan sorunların bir an önce çözülmesi gerekmektedir. Eğitimdeki sorunları çözemediğimiz, kalıplaşmış bir eğitim sistemi getiremediğimiz takdirde ülkemizin aydınlık geleceğini de karartmış oluruz. Eğitimin hayatımız boyunca ne kadar önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden CHP Vekil Adayı Çelebioğlu:“türkiye’nin En Önemli Sermayesi İyi Eğitim Almış Nesildir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 18 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Vekil Adayı Çelebioğlu:“türkiye’nin En Önemli Sermayesi İyi Eğitim Almış Nesildir” haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:01
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:46
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı