ANTALYA HABERLERİ

CHP ulaşım zammına karşı bildiri dağıttı

DHA
30.03.2016 - 13:50Son Güncelleme :
DHA

 

Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da CHP Muratpaşa ilçe örgütü toplu ulaşıma yapılan zamma karşı kentin en işlek otobüs duraklarını bulunduğu Yener Ulusoy Bulvarı'nda bildiri dağıttı. İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya'da ulaşıma en son Ağustos 2013'te 10 kuruş zam yapıldığını belirterek, “O günden bu yana, 31 ayda motorinin litre fiyatı yüzde 17 düştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e soruyoruz bu neyin zammı?" dedi.
Antalya'da toplu ulaşımdaki 30 kuruşluk fiyat artışı ve aktarma sisteminin kaldırılıp yerine 1 liradan biniş hakkı tanınmasına karşı CHP Muratpaşa ilçe örgütü bildiri dağıttı. Kentin en işlek otobüs duraklarını bulunduğu Yener Ulusoy Bulvarı'nda dağıtılan bildiride yapılan zammın vatandaşa günlük faturasının 2.40 lira olduğu iddia edildi. Zamlı tarifeden önce aktarma yaparak evine, işyerine ulaşan bir vatandaşın en fazla 3.80 lira öderken zamlı tarifeyle birlikte bunun 6.20 liraya çıktığını belirten İlçe Başkanı Kumbul, şunları söyledi:
“Antalya'da toplu ulaşıma en son Ağustos 2013'te 10 kuruluş bir zam yapılmıştı. Bu zam yapıldığı zaman motorinin litre fiyatı 4.37 liraydı. Şimdi 30 kuruş zam yapıldığı bir ortamda motorinin litre fiyatı 3.65 lira. Son zammın üzerinden geçen 31 ayda motorin fiyatı yüzde 17 civarında düşerken Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e soruyoruz, 'Bu zam neden?' Üstüne üstlük henüz Ocak ayında Türel, toplu ulaşıma zammın gündemde olmadığını açıklamışken bu zam neden? Bu soruyu tüm halkımız sormalıdır. 'İyi Gelecek' sözleriyle iş başına gelen Türel, Antalya'ya zamlı gelmiştir."

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden CHP ulaşım zammına karşı bildiri dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP ulaşım zammına karşı bildiri dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı