Ege Haberleri

EGE

  CHP Turgutlu'da yönetim kavgası

  Doğan ÇİZMECİ / TURGUTLU, (DHA)
  14.09.2015 - 17:27 | Son Güncelleme:

  CHP Turgutlu Başkanı Erk Kayabaş, geçen 10 Eylül’de, toplantılara katılmadığı gerekçesiyle ilçe yönetim kurulu üyeleri tarafından görevden alındı, yerine Selahattin Yönak atandı. Kayabaş görevinin devam ettiğine dair il başkanlığından yazı aldığını, yazının ilçe teşkilatına da fakslandığını öne sürerek basın açıklaması yaptı. İlçe başkanlığındaki toplantıda gergin anlar yaşandı. Yazının kendilerine ulaşmadığını ileri süren ilçe yönetimi, Erk Kayabaş’a tepki gösterdi.

  Gerginlik daha da büyüdü. Partililer birbirlerine sandalyelerle saldırdı. 10 dakika süren kavgada çeşitli yerlerinden yaralanan oldu. Olayların daha da büyümesini polisler ve araya giren bazı partililer önledi.

  VEKİLLER DE DAHİL OLDU

  Kayabaş, “Birlik beraberlik içinde olmak isteyen insanlarız. Yaptığımız bir yanlış varsa görevden alınabiliriz, hukuka saygılıyız. Önümüzdeki günlerde olacakları hep birlikte izleyeceğiz” dedi. Manisa eski Milletvekili Hasan Ören, “Bu yönetim resmi yazı olmadan kime, neyi teslim edecek? Bu partinin aylık 20 bin lirası var, karar defterleri var. Bunlar kime teslim edilecek? Bu işin arkasında Manisa Milletvekili Özgür Özel var” diye konuştu. Bunun üzerine açıklama yapan Özel de, “Yaşananları büyük üzüntüyle izledim. Birileri tarafından adımın bu olaylara karıştırılmaya çalışılmasını partimizin yükselen trendine darbe vurulmaya çalışılmasından başka bir şey olarak görmüyorum” dedi.

  ÖZGÜR ÖZEL’DEN AÇIKLAMA

  CHP Manisa eski Milletvekili Hasan Ören’in kendisi hakkındaki sözleri üzerine bir açıklama yaptı. Özel, şunları söyledi:

  "Bugün yaşananları büyük bir üzüntüyle izledim. O kargaşanın sonunda, birileri tarafından ismimin anılmasını ve adımın bu olaylara karıştırılmaya çalışılmasını da partimize ve partimizin Turgutlu ve Manisa’da yükselen trendine bir darbe vurulmaya çalışılmasından başka bir şey olarak görmüyorum. Başarıyı herkes taşıyabiliyor ama başarısızlığı taşıyabilmek, galibiyeti herkes taşıyabiliyor ama mağlubiyeti taşıyabilmek gerçekten önemli. Bugün bunun taşınamadığı, bir takım kişiler tarafından yapılan ve partimizin de o kargaşanın içine çekilmeye çalışıldığı bir eylemlilik içindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi büyüktür. Turgutlu’da son seçimde çok yüksek bir oy artışı yakalamıştık. Bu artışı yapanları ödüllendirmek, bu artıştan rahatsız olanların da bir kenara çekilmesini beklemek bütün Turgutlulular’ın hakkıdır. Bunun dışında partimizi bu duruma düşürmeye çalışanları esefle konuyorum. Kararı partimizin yetkili organları verir."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı